Veselé, láskou prosněžené Vánoce 2018

Ojedinělý  charitativní projekt pro nemocné děti  v České republice přinesl do FN Plzeň  Tomáš Bursa, onkologický pacient, který se po úspěšné léčbě rozhodl pomáhat dětem s diagnózou onkologického onemocnění  prostřednictvím Nadačního fondu Dobří lidé Česka. V adventním období se vydává do nemocnic v Plzni, Brně, Ostravě, Litoměřicích, Praze a Olomouci a předává malým pacientům  posvěcené adventní kalendáře. Zdánlivě obyčejné adventní kalendáře v sobě ukrývají nejen čokoládu, ale v tomto roce také prostřednictvím QR kódu možnost zhlédnout dvě pohádky, tlumočené do znakového jazyka. Nemocné děti si ji mohou pomocí mobilního telefonu pustit a alespoň na chvilku zapomenout na své nemoci.   Kalendáře každoročně posvětí Mons. Emil Soukup z farnosti u katedrály sv. Bartoloměje v Plzni.

Adventní kalendáře jsou „kouzelné“. Tomáš Bursa radil  malým  pacientům na dětské klinice i na hematoonkologii, aby při otevření každého okénka na kalendáři měli přání. Přát si a věřit je prvním krokem k výhře nad nemocí.

 Na fotografii zleva: mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN Plzeň Andrea Mašínová, herní specialistka Dětské kliniky FN Plzeň Ludmila Romová, autor projektu Tomáš Bursa, přednosta Dětské kliniky Fn Plzeň Josef Sýkora, vrchní sestra Dětské kliniky FN Plzeň Romana Sedláčková, staniční sestra hematoonkologie Dětské kliniky FN Plzeň Jana Srbová.

 

Autor projektu Tomáš Bursa předává adventní kalendář pacientce Karolínce.

 

Andílci pro malé pacienty.

 

 Autor projektu Tomáš Bursa s kapsičkou plnou andílků pro malé pacienty.