Vánoce v nemocnici

Letošní Štědrý den přišly na svět ve FN Plzeň čtyři děti a dalších několik set pacientů prožilo tento nejkrásnější den v roce v nemocnici. Předvánoční čas započal v nemocnici Mikulášskou nadílkou a 10. prosince přišli na svět trojčata, tři bratři - Jakub, Matyáš a Vojtěch. V dalším týdnu potěšil nemocné pacienty Santa Claus a 17.prosince v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni předali žáci Masarykovy ZŠ certifikát o ukončené sbírce Děti dětem.

Na Štědrý den se linula vánoční atmosféra na všech odděleních, personál fakultní nemocnice se snažil pacientům Vánoce přiblížit alespoň pouštěním koled a vánočním menu. K snídani se podávala tradiční vánočka s máslem a marmeládou a oběd již měl štědrovečerní příchuť. Většina pacientů si pochutnala na smažené či přírodně připravené rybě s bramborovým salátem nebo bramborovou kaší, nechyběla rybí polévka a pro zajímavost- vyznavači vegetariánské stravy si pochutnali na smaženém sýru.

Nechybělo ani rozdávání dárků a poděkování za celou nemocnici vyjádřil ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.: „Letošní Vánoční strom splněných přání nadělil ohromné množství dárků. Děkujeme všem dárcům, kteří mysleli na nemocné děti a seniory hospitalizované o svátcích v nemocnici. Byli jsme velmi mile překvapeni velkou vlnou solidarity lidí, kteří vozili dárky nejen z Plzně a okolí, ale i z mnohem vzdálenějších míst sousedních regionů. Ještě jednou – velmi děkujeme.“

Na Dětské klinice bylo letos na Štědrý den hospitalizováno více jak 20 dětí a všechny, díky našim dárcům, dostali svůj dárek od nemocničního Ježíška. Rozzářené dětské oči u rozbalování vánočních dárků jsou nezapomenutelné.

Na fotografii zleva: Vrchní sestra Dětské kliniky Romana Sedláčková, staniční sestra Hemoto-onkologického oddělení Dětské kliniky Jana Srbová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Andrea Mašínová a dětská sestra Martina Tytlová při předávání dárků pro pacienty Dětské kliniky.