FN Plzeň investuje miliony pro zvýšení komfortu a bezpečí

Zbrusu nový moderní výtah mají pacienti a návštěvníci Fakultní nemocnice Plzeň v  borském areálu na chirurgickém oddělení k dispozici od března letošního roku. Toto oddělení  prochází postupně rozsáhlou rekonstrukcí  a nový výtah  za  2 miliony korun je pro pacienty a personál velkým přínosem a splňuje  všechny technické, ale hlavně  bezpečnostní požadavky.

FN Plzeň provozuje celkem 100 osobních, lůžkových a  nákladních výtahů a každoročně do oprav těchto zařízení investuje cca 3,5 mil.korun. Vybrané výtahy nutné pro převoz pacientů na operační sály mají řízení pomocí čipových karet, nebo v době silného provozu   jsou řízeny obsluhou. Z většiny výtahů lze pomoc v případě nouze přivolat prostřednictvím obsluhy dispečerského pracoviště technologického velínu. V případě potřeby přivolání  pomoci  osoba  stiskne označené tlačítko v kabině výtahu a vyčká odezvy pracovníka dispečinku, který  podle čísla na displeji telefonu ví ve kterém výtahu se dotyčný nachází a vyšle službu k vyproštění. Tyto zásahy  provádí  zaškolení  pracovníci fakultní nemocnice a pro opravy, servis, odborné prohlídky a  zkoušky máme smluvně zajištěný servis odbornou firmou.