Heliport je nominován na stavbu roku

V únoru letošního roku byl vyhlášen 13. ročník veřejné soutěže Stavba roku Plzeňského kraje, vyhlašovateli soutěže jsou Plzeňský kraj, Plzeň – Evropské hlavní město kultury a Okresní hospodářská komora Plzeňsko, spoluvyhašovateli Obec architektů, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

V rámci soutěže bylo vyhlášeno šest soutěžních kategorií – Fakultní nemocnice Plzeň se do soutěže přihlásila se stavbou nadzemního heliportu (kategorie Dopravní a inženýrské stavby), který byl uveden do provozu v prosinci minulého roku. Heliport Fakultní nemocnice Plzeň byl porotou nominován do dalšího kola soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2015. Přehled nominovaných staveb na Cenu veřejnosti naleznete zde.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2015 se bude konat 24. května 2016 v Měšťanské besedě v Plzni.