Dětskou kliniku ovládlo dojetí

Děti 20.ZŠ, Brojova ulice v Plzni, dostaly báječný nápad. Při vánočním jarmarku, který pořádají již s letitou tradicí, se rozhodly, že za vybrané peníze koupí dárek malému pacientovi FN Plzeň. Myšlenka, díky pomoci paní učitelky Michaely Majerové, byla během krátké doby realizována. 26.dubna přišly  slečny 9.třídy předat dárek 5leté Denisce, která  je s postižením centrálního nervového systému dlouhodobou  pacientkou Dětské  kliniky. Velice pozitivně reaguje na zvukové podněty, které jí dokážou zklidnit a zabavit, ráda poslouchá CD s pohádkami, písničkami a říkadly a je velkou fanynkou plzeňských Viktoriánů.  Vyžaduje trvalou 24 hodinovou péči a v současnosti se připravuje do  domácí péče, kde o ní bude pečovat maminka s rodinou. Aby mohla Deniska i doma poslouchat pohádky a písničky, koupily děti rádio s CD přehrávačem,  CD s pohádkami a  dětskými písničkami  a  krásnou plyšovou hračku na památku. Maminka malé Denisky byla velmi dojatá a děkování nebralo konce.

Děkoval i ředitel FN Plzeň  MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. : „Velmi  děkujeme dětem 20.ZŠ za jejich dobrosrdečnost a žákům 9.tříd, kterým pomalu končí bezstarostné dětství a připravují se na vstup do další životní etapy přejeme úspěšný start a hlavně pevné zdraví.“