Záchraně lidských životů pomohl fotbal a poháry piva

Velká radost vládne u fanoušků  Viktoria Plzeň, plzeňští Viktoriáni mají nebývalou formu a celá FN Plzeň jim velmi gratuluje  k vítězství v SYNOT lize 2015/2016. Fotbalisté rozdávali radost celou sezónu  nejen na hřišti, ale i v nemocnici, v posledním období  předali pro léčbu  pacientů více jak 310 tisíc korun.

První částkou byl šek na 200 tisíc korun. Tato částka bude spolufinancovat  speciální software, díky kterému dojde ke spojení obrazů ultrazvuku a magnetické rezonance a výsledkem je možnost cílené biopsie při diagnóze rakoviny prostaty.

Druhou částkou 110 tisíc korun přispěla FC Viktoria Plzeň na nákup monitoru vitálních funkcí pro Urgentní příjem (Emergency) FN Plzeň. Tyto peníze pochází z  netradičního benefičního utkání s klubem Bohemians 1905 Praha, kdy fotbalisté FC Viktoria Plzeň měli na svých dresech jména lidí z plzeňského kraje, kteří v pracovním či osobním životě píší výjimečné příběhy. Na akci se podílela firma Gambrinus výtěžkem z každého zakoupeného piva na stadionu

Ředitel FN Plzeň Václav Šimánek dodává: „Ve fakultní nemocnici  mají Viktoriáni hodně fanoušků nejen mezi zaměstnanci, ale u televizních obrazovek je podporovalo velké množství pacientů. Je skvělé, že se podařilo uzavřít sezónu s tak výborným výsledkem. Velké srdce plzeňských fotbalistů  přináší pomoc na mnohá místa v našem městě a pokud se jedná o pomoc nemocným lidem, je tato dobročinnost ceněna nejvíce. Jménem celé nemocnice velmi děkuji  FC Viktoria Plzeň  a přejeme hodně zdraví v další úspěšné sezóně.