Ligoví mistři přišli mezi děti

Čerství vítězi  házenkářské ligy, plzeňští hráči Talent M.A.T., Petr Vinkelhöfer, Jan Blecha  a brankář Radek Motlík přišli dětem předat dárky, zpříjemnit nemocniční dopoledne a společně s nimi oslavit Den dětí. Házenkáře doprovodily mladé zástupkyně Plzeňského deníku  s dárky pro malé pacienty  ke Dni dětí.

Cestu po nemocnici popisuje vrchní sestra Dětské kliniky Mgr. Romana Sedláčková: „Házenkáři nejprve navštívili hernu dětské kliniky, kde si s dětmi povídali o házené, o svých házenkářských  začátcích v dětství a také o vytoužené obhajobě  vítězství. Nezapomněli ani na děti, které jsou upoutané na lůžku a nemohly přijít na společenské setkání do herky. Oddělení dětské hemato-onkologie, Jednotka intenzivní péče, dětská ortopedie a dětská chirurgie byly  místem, kam házenkáři přinesli radost, občas údiv – „Jsou to fakt oni?“ a hlavně správné chlapecké povzbuzení.“

Vedení FN Plzeň gratuluje plzeňským házenkářům k ligovému vítězství a do další sezóny přeje hlavně pevné zdraví a to pověstné sportovní štěstí.