Fakultní dětský den přinesl zábavu a ponaučení

FN Plzeň 4.6.2016// Fakultní nemocnice  společně s UMO Plzeň 1 připravily pro širokou veřejnost báječné sobotní odpoledne. Humorná pohádka o medvídkovi Nebojsovi s vtipným textem, písničkami i poučením, co to je kamarádství, nebojácnost nebo proč si vzájemně pomáhat, kterou přivezla firma BSJ group,  střídala  na velkém pódiu show mladého  vědce z Techmanie, který překvapeným divákům ukazoval neuvěřitelná vědecká kouzla.

Malý i velcí návštěvníci si protáhli svá těla  pod dohledem taneční školy Filipa Gregoriadese   a zajímavé triky s fotbalovým míčem předvedli mladí Viktoriáni, dlouhé čekací doby se tvořily na stanovišti , kde koníci vozili malé návštěvníky.

Studenti lékařské fakulty  v Plzni a studentky Střední zdravotnické školy  a Vyšší odborné školy zdravotnické v Plzni si pro účastníky  připravili  programy „Jak na zdraví zub“ a „Kde máme uvnitř těla schované ty nejdůležitější orgány“. Při pohledu na komory lidského srdce byly  děti  velmi překvapené.

Co je a co není zdravá snídaně učila děti fakultní vědma pomocí kouzelných karet, práci zdravotnické záchranné služby a hasičů viděly děti i uvnitř jejich vozů, nechybělo tolik oblíbené  malování na obličej, střelba z kuše a v kreativním koutku mladé studentky pomáhaly dětem tvořit díla z papíru.

Počasí bylo báječné a téma pohody a zdraví se prolínalo celým Dětským dnem,  který FN Plzeň připravila pro veřejnost letos poprvé.

Velké poděkování za spolupráci na Dětskému dnu patří: Techmánii Science Center, studentům Lékařské fakulty a studentkám SZŠ a VOŠZ v Plzni, FC Viktoria Plzeň, taneční škole Filipa Gregoriadese, firmě BSJ group a složkám Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje (Zdravoznické záchranné službě Plzeňského kraje a Hasičskému záchrannému sboru Plzeňského kraje)

Pan ředitel FN Plzeň Václav Šimánek (1.zleva) společně se starostou MO Plzeň 1 Miroslavem Brabcem (2.zleva)  zahájili Dětský den

Malí pomocníci rozdávali časopis Fakultní nemocnice.

Děti poznávaly lidské tělo zevnitř

...a co ty zoubky? Umíme si je čistit?

Filip Gregoriades je nejen perfektní tanečník, ale také skvělý učitel, jeho taneční školička měla velký ohlas a diváků nepočítaně

Z fakultní vědmy, která měla kouzelné zdravé karty, vyzařoval respekt, ale dobroty rozdávala  úžasné

Balónky přijely s divadelní pohádkou

..bylo nás tam opravdu hodně a všichni jsme si to užili.