„Věda, která léčí“ má další kamínek do mozaiky

Děti na mnoha  základních školách v celé zemi  malují obrázky na téma Věda, která léčí. Svými výtvory přispívají k opravdovému vědeckému dílu, díky  kterému budou odborníci Dětské kliniky FN Plzeň a Západočeské univerzity v  Plzni napomáhat  při léčbě velmi nemocných dětí s Crohnovou chorobou.

Jelikož je tento vědecký projekt  finančně náročný, rozhodla se Stonožka s  mnoho dalšími dobrosrdečnými lidmi, že pomohou. Jedním z nich je   JUDr. Jaroslav Svejkovský, který se Stonožkou spolupracuje řadu let  a díky kterému v úterý 7.června v 2016, na oslavě 20 let založení advokátní kanceláře Svejkovský, Kabelková a spol., byly vydraženy dětské obrázky za necelých 40 tisíc korun.  Prezidentka hnutí Stonožka Běla Jensen byla nadšená z atmosféry tohoto  setkání: „Jsem velmi mile překvapená  štědrostí, se kterou byla vydražena 3 dětská díla. Během chvilky byla kasička pro Stonožku plná bankovek a částka 40 tisíc mne ohromila. Velmi si vážím všech odborníků, kteří na celém projektu pracují, ale nejdůležitějším článkem jsou právě DĚTI.“

Ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek Ph.D., který vydražil jeden z obrazů, dodává:„V tomto projektu pomáhají děti dětem a jsem velmi rád, že Stonožka svou činností pomáhá nejen nemocným, ale i zdravím dětem. Ukazuje jim cestu, jak otevřít svá srdce a zapojit se do pomoci potřebným.“

A  závěrem vzkaz paní Běly Jensen:

Milé děti. Ti, kteří z vás jste zdraví, pojďte společně se Stonožkou napomoci dětem nemocným. Dobro se dobrem oplácí a radost z toho, že mohu někomu pomoci, je neskutečně krásným pocitem. Posílejte obrázky a věřte, že sebemenší počin v této dobročinnosti napomůže k tomu, že nemocným dětem Crohnovou chorobou bude lépe. A to je náš cíl.

Všem vám moc děkuji.

Běla Jensen

Na fotografii zleva: Přednosta Dětské kliniky Josef Sýkora, prezidentka hnutí Stonožka Běla Jensen a ředitel FN Plzeň Václav Šimánek