Druhá letní výzva pro dárce krve

Fakultní nemocnice  Plzeň již podruhé během letních prázdnin žádá širokou  veřejnost o pomoc při doplnění  krevních zásob Transfuzního oddělení. Prosíme dárce převážně  krevních skupin s Rh negativním faktorem, aby přišli na Transfuzní oddělení a napomohli k doplnění  potřebného množství krevních jednotek. V posledních dnech je ve fakultní nemocnici  větší množství pacientů v těchto Rh negativních skupinách, kteří potřebují  podávání transfuzí. Samozřejmě vítáme dárce všech krevních skupin, včetně dárců  Rh pozitivních.

Po první výzvě, která byla zveřejněna v polovině července letošního roku, přišli  dárci ve zvýšené míře, ale pokračuje čas dovolených a odběry opět mírně poklesly. Přelomové období mezi červencem a srpnem je vždy nejnáročnější. Dovolujeme si dárce požádat, aby darování krve naplánovali  před  cestou na  zahraniční dovolenou  a ještě jednou velmi děkujeme všem, kteří naši první letní výzvu vyslyšeli a přišli darovat tu nejcennější tekutinu pro záchranu lidských životů.