13. září - Můj život na cestách (beseda)

Martin Müller  prodělal ve 2,5 letech pneumokokovou meningitidu s trvalými následky v podobě nedoslýchavosti. Dnes dospělý muž přichází  vyprávět  posluchačům, jak tuto obtížnou nemoc překonal, jak nyní žije, studuje, cestuje a proč nepoužívá znakovou řeč. Beseda s Martinem Müllerem,  kterého  těžký handicap nezlomil,  se 13.března 2016 konala  v borském areálu FN Plzeň.

Martina nemoc nepoložila a  snaží se se svými zážitky podělit. Mluvčí nemocncie Gabriela Levorová byla na přenášce v roli posluchače a doplňuje:"Martin je mladý bojovník, žije zcela plnohodnotný život. Pracuje, cestuje, raduje se ze života. Nemoc se mu ve 2,5 letech projevila vysokými horečkami a po leteckém transportu do naší nemocnice byl hospitalizován na infekční klinice celý měsíc. Na závěr svého pobytu se dozvěděl děsivou diagnózu - ztráta sluchu. Po náročné operaci, kdy mu lékaři aplikovali do hlavy magnet, si může na ucho připojit přístroj, díky kterému vnímá zvuky. "

Díky své bojovnosti by mladý muž mohl být pro mnohé lidi velkou inspirací.