Děti se setkaly se STAR WARS

Návštěva z vesmíru se uskutečnila 5.října na herně dětské kliniky. Za dětmi se přišli podívat hrdinové ságy Star Wars v kostýmech jejích hlavních hrdinů a tak se děti setkaly s Obi Wanem Kenobim, princeznou Leiou , stormtroopery , Jedim  a dalšími.  Poté, co za zvuku znělky z poslední epizody nastoupila tato hvězdná flotila, Obi Wan představil příběh hvězdných válek a vyzkoušel děti, zda jednotlivé postavy poznají. Při luštění křížovky děti soutěžily o drobné ceny a nakonec se rozdělily do 3 skupin. Jedna bojovala s papírovými stormtroopery a vyzkoušela si masky hrdinů ságy, druhá vybarvovala obrázky s hlavními hrdiny a ve třetí učila jedi boj světelnými meči.

Herní terapeutka Dětské kliniky Lída Romová dodává: „Prožili jsme společně překrásné odpoledne, děti byly nadšené. Myslela jsem si, že Starwars jsou doménou chlapců a o to větší překvapení nás čekalo, když nejzasvěcenější fanynkou byla šestiletá Verunka.“ Nechybělo společné fotografování a na závěr děti za odměnu dostaly krásné dárky.Děkujeme fanouškům  Star Wars a členům skupiny 501st legion, kteří takto zpříjemnili pobyt dětem a rodičům z dětské, neurologické a oční kliniky.