Plzeňská radnice pomáhá FN Plzeň

Prvních sedm nájemních bytů poskytne  Město Plzeň formou pronájmu  zaměstnancům FN Plzeň. Nemocnice je chce nabízet jako jeden z bonusů při náboru a stabilizaci svých zaměstnanců. Jde o byty o velikostí 0+1 až 4+1, město za ně účtuje nemocnici standardní nájem částku 82,10 Kč/m2 podlahové plochy za měsíc. Nájemní smlouvu uzavře  město  přímo s nemocnicí a ta poté se svým zaměstnancem podepíše smlouvu podnájemní.

Šance získat městský byt za standardních podmínek, avšak přednostně, je jedním z bonusů, který nemocnice nabízí svým zaměstnancům:„FN Plzeň si této nabídky od města Plzně velmi váží. Jsem rád, že můžeme  našim pracovníkům  pronájmem služebního bytu pomoci vyřešit jejich bytovou situaci a doufám, že tento určitý benefit napomůže při rozhodování dalším potencionálním zájemcům o zaměstnání ve fakultní nemocnici,“ říká ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.

Počátkem roku si fakultní nemocnice  udělala předběžný průzkum, zda budou mít  zaměstnanci o tuto nabídku zájem  a ozvalo se zhruba stovka zájemců. V první nabídce bylo 35 bytů  a na prohlídky přišlo cca polovina zájemců. Na konci  prvního kola je 7 zaměstnanců, kteří v brzké době převezmou klíče od nového bydlení. Jelikož spolupráce s městem Plzeň při nabídce bytů pro  fakultní nemocnici se v první vlně nabídky osvědčila, vedení nemocnice podalo žádost  pro další kolo zájemců.