Techmania show pro malé pacienty

8.listopadu přichystali Zdenda, Tom a Péťa z Techmanie krásné vědecké odpoledne hospitalizovaným dětem. Přivezli si s sebou zmenšený Van de Graafův generátor, s nímž demonstrovali dětem několik zajímavých pokusů z elektrostatiky. Děti zjistily, jak lze vidět elektrické pole, na vlastní kůži poznat elektrický náboj nebo poznat, co dělají dvě stejně nabitá tělesa přiblížená k sobě.

Závěrem show proběhl workshop pro děti i rodiče „ Jak nerozbít vejce, pokud ho hodím z výšky.“Všichni se vrhli do vyrábění zajímavých projektů, jak ochránit vejce před pádem. S nadšením lepili a vázali, použili balonky, brčka, toaletní papír, noviny, provázky, lepenku i plastové kelímky. Nápady se skvěle povedly a rozbili jsme jen ´dvě  vejce z patnácti Celé show se s nadšením zúčastnilo 14 dětí a 8 dospělých.

Moc děkujeme  Techmanii za báječnou demonstraci vědy a techniky.