Stonožka nadělovala

Projekt „Věda, která léčí“ má splněný první cíl. 2. prosince, při každoroční Stonožkové mši v katedrále sv. Víta, předala prezidentka Hnutí na vlastních nohou- Stonožka Běla Jensen  řediteli Fakultní nemocnice Plzeň Václavu Šimánkovi a rektorovi Západočeské univerzity v Plzni Miroslavu Holečkovi   symbolický šek na půl milionu korun. Částku věnuje hnutí Stonožka na výzkum Crohnovy choroby u dětí.

Projekt „Věda, která léčí“ započal na jaře letošního roku a bude pokračovat i v roce 2017. Jeho cílem je pomoci nemocným dětem a zdravé děti do této pomoci zapojit. Děti ze škol z celé republiky posílaly výtvarné a slohové práce na téma Věda, která léčí a vítězné práce ve čtyřech věkových kategoriích vybrali prezidentka hnutí Běla Gran Jensen, kardinál Dominik Duka, ředitel FN Plzeň Václav Šimánek, rektor ZČU Miroslav Holeček, děkan Fakulty aplikovaných věd ZČU Miroslav Lávička, přednosta Dětské kliniky FN Plzeň Josef Sýkora a advokát Jaroslav Svejkovský. Jmenované osobnosti předaly malým výtvarníkům diplomy v pražském Arcibiskupském paláci po ukončení Stonožkové mše. Akci podpořil i fotbalový klub FC Viktoria, který poskytl autobus k dopravě  plzeňských účastníků na  tuto  slavnostní mši.

Nejlepší dětské práce mohou zájemci  zhlédnout na výstavě, která až do Vánoc probíhá v prostorách Univerzitní knihovny ZČU a ve Fakultní nemocnici  v Plzni.