FILMOterapie léčila další pohádkou

Úspěšné české filmy a pohádky pomáhaly v loňském roce léčit malé pacienty ve Fakultní nemocnici v Plzni. Uskutečnil se zde již druhý ročník FILMOterapie, jejímž pořadatelem je společnost Film Servis Plzeň, s.r.o., organizátor filmového festivalu Finále Plzeň. Před Vánoci shlédli malí pacienti  Slíbenou princeznu,  příběh, který odvysílala  Česká televize premiérově až na letošní první svátek vánoční. Děti ve fakultní nemocnici byly jedni z prvních, kdo kouzelný příběh uviděl. Pozdravit je přišel  i pohádkový král Martin Stránský.

Během uplynulých dvanácti měsíců mohly děti hospitalizované ve Fakultní nemocnici v Plzni vidět pět pohádek a filmů. Společné promítání vždy napomohlo k příjemné atmosféře, z provizorního promítacího sálu se ozývaly i salvy smíchu. „Pro děti a jejich dospělý doprovod jsme připravili příběhy Sedmero krkavců, Řachanda, Svatojánský věneček, Strašidla a nakonec právě úplně novou Slíbenou princeznu, kterou  široká veřejnost mohla shlédnout  25. 12. na ČT 1,“ říká ředitelka filmového festivalu Finále Plzeň paní  Eva Veruňková Košařová.

Celý projekt chválí i ředitel FN Plzeň Václav Šimánek: „ Velmi si vážíme nastavené spolupráce. Organizátoři přináší do nemocnice radost, která je prvním z krůčku k uzdravení. A právě dobrá psychika  je při léčbě  jedním ze základních stavebních kamenů, na kterých následně naši odborníci mohou stavět  dále.“

Projekt FILMOoterapie pro fakultní pacienty bude pokračovat  i v roce 2017.