Knihy pro pacienty

Poslední únorový den zaplnilo fakultní nemocnici velké množství knih. V rámci Mezinárodního dne knihy 14.února  Univerzitní knihovna ZČU  vybrala od svých čtenářů velké množství  zajímavých titulů. Akce Daruj knihu  se setkala  u čtenářů s velkým ohlasem,  zástupci univerzity přivezli do nemocnice  stovky titulů různých žánrů, které pacientům zpříjemní hospitalizaci.

Další skupinou knižních dárců byli zaměstnanci Studijní a vědecké knihovny, kteří mezi sebou uspořádali knižní  sbírku a do fakultní nemocnice přivezli knihy ze svých domovů. Velké poděkování předává ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.: „Velmi si vážíme každého daru, o to více knih, které dříve těšily původní majitele a nyní budou  zpříjemňovat hospitalizaci našim pacientům. Mezi předanými knihami jsou i  krásné tituly pro děti, knihy, které znají všechny generace. Doba se mění, mnohé se posouvá, ale jsem přesvědčen, že čtení knih tradičního formátu neztratí své příznivce  a i nadále budou knihovny plné žádaného čtiva.“

Vzhledem k velkému zájmu plánuje Univerzitní knihovna příští  rok celou akci zopakovat.

Na fotografii zleva: tajemnice UK Radka Tichá, ředitel FN Plzeň Václav Šimánek a  ředitelka UK  Miloslava Faitová