Sestra v akci udělala akci

Sestra v akci 2017. To je název kalendáře, který v rámci charitativní činnosti pro hemato-onkologicky nemocné děti uspořádaly  sestřičky a sanitárky centrální sterilizace společně se sestrami operačních sálů FN Plzeň a s  mnoha sportovními hvězdami našeho regionu. Prodej kalendáře započal v letních měsících  loňského roku a poslední únorový den v roce 2017 byl  předán výtěžek z jeho prodeje. Organizátoři  předali pro dětskou hematoonkologii více jak 73 tisíc korun, které přispějí ke zlepšení komfortu našich malých pacientů při boji se zákeřnou chorobou.

Vrchní sestra centrální sterilizace Bc. Drahomíra Loužecká  vzpomíná, jak celá myšlenka vlastně vznikla: „Inspirací pro vznik kalendáře se stal vánoční strom splněných přání a zároveň zarouškované nemocné děti, které často potkáváme na chodbách nemocnice. Za vznikem kalendáře stojí půlroční práce celého realizačního týmu, který se scházel pravidelně jednou týdně a vymýšlel témata jednotlivých fotek.“ Fotograf Jan Devera vyfotil krásné sestřičky společně  se známými sportovci  HC Škoda Plzeň, FC Viktoria Plzeň, Krasobruslařského klubu Plzeň, z.s,  Talentu MAT Plzeň , HBC Plzeň a Plaveckého klubu  Slavia VŠ Plzeň. Na fotografiích nechybí známý cyklistický závodník, vzpěrač TJ Start VD Plzeň, tenista TJ Škoda Plzeň  a nejznámější  automobilový závodník našeho regionu.

Ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek Ph.D. dodává: „Velmi si vážím všech našich zaměstnanců, kteří pracují v nelékařských profesích, dělají často velmi náročnou práci jak po stránce psychické, tak i fyzické. O to víc mne potěšilo, když sestřičky a sanitárky udělaly společně skvělý projekt, nad rámec svých pracovních povinností. Za vedení nemocnice předávám velké poděkování všem aktérům.“

Prodej kalendáře probíhal více jak 7 měsíců  a zdobí stěny uvnitř nemocnice i za jejími branami. Jeden ze 400 výtisků obdržel i prezident České republiky Miloš Zeman.

Na fotografii zleva: fotograf Jan Devera, retro setřička Viktorie a házenkář Milan Škvařil

Poděkování pacientů dětské hemato-onkologie.

Celá akce probíhala ve spolupráci s  Českou asociací sester. Na fotografii zleva: vrchní sestra centrální sterilizace Drahomíra Loužecká a předsedkyně reginonální plzeňské sekce České asociace sester Jitka Krocová.