Nové služby pro pacienty

Nejen léčebná péče, ale i celkové osobní pohodlí, komfort, empatický personál a příjemné prostředí napomáhají v procesu uzdravení. Ve FN Plzeň se za poslední roky mnohé změnilo. Probíhají rozsáhlé rekonstrukce či stavby nových budov, připravují se projekty pro významná pracoviště, moderní technologie napomáhají v diagnostice a léčbě. Tento malý výčet je patrný každému, kdo se v jednom z areálů rozhlédne. Zároveň je v nemocnici mnoho novinek, které nejsou sice tak významné, ale jsou  součástí fakultního celku a hospitalizované pacienty  velmi potěší.

Fakultativní služby, které vedení nemocnice zavedlo pro své pacienty, představuje náměstkyně pro ošetřovatelkou péči Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA: „Je pochopitelné, že většina pacientů pobyt v nemocnici příliš nevítá.  Díky pravidelnému šetření spokojenosti pacientů jsme dostali od řady našich pacientů zpětnou vazbu, jak bychom některé služby mohli vylepšit či rozšířit. Od dubna proto mají naši imobilní pacienti na vybraných pracovištích, prozatím v areálu FN Lochotín, možnost nákupu tiskovin s donáškou až k lůžku pacienta. Rovněž na základě smluvního vztahu nabízíme zajištění placených pedikérských a kadeřnických služeb pro pacienty hospitalizované na standardním lůžku. Věříme, že nabízené služby, jež jsou k dispozici za velmi příznivé ceny,  pomohou výrazně zpříjemnit pobyt zejména dlouhodobě hospitalizovaným pacientům“.

Ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek , Ph.D. dodává: „Jsme jedním z největších zdravotnických pracovišť v naší zemi  a i když představené nové služby mohou na někoho působit jako drobnost, v tomto případě právě platí  známá pravda, že  z maličkostí se skládá celek. A pro moderní nemocnice evropského formátu je nezbytné, aby výbornou léčebnou péči a ošetřovatelství doplňovaly služby, které přinesou radost a pohodlí.“