Landscape festival Plzeň ve FN Plzeň

Fakultní nemocnice  Plzeň je jedním z několika míst v Plzni, ve kterém bude probíhat několikaměsíční akce Landscape festival Plzeň 2017. Tento festival  se bude věnovat tématům krajiny, města a veřejného prostoru. Návštěvníci se  mohou těšit na výstavy, přednášky, happeningy, mnoho rozmanitých instalací a bohatý doprovodný kulturní program.

Od 9.5. - 14.5.2017 bude v areálu FN Lochotín probíhat workshop vysokých škol, jehož cílem  je oživení prostor nemocnice a  nabídnutí rozptýlení návštěvníkům.

Ve dnech 19.5. -  30.9.2017 budou v obou areálech FN,  ve spolupráci se Západočeskou univerzitou,  na vytipovaných místech  rozmístěny sochy studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Areál nemocnice je veřejný prostor  a dočasné umístění soch povýší části FN Plzeň na galerii pod širým nebem.

Jedna z možných uměleckých úprav atria lochotínské fakultní nemocnice