Hokejová Plzeň podpořila malé pacienty

Hokejisté HC Škoda zavítali do fakultní nemocnice. Generální manažer Martin Straka a útočník Miroslav Indrák navštívili v pondělí 22. května oddělení dětské ORL Fakultní nemocnice Plzeň-Bory, kde na ně čekali dětští pacienti se svými rodiči. Plzeňští hokejisté jsou patrony fakultních  pacientů a ani na konci této sezóny na ně nezapomněli.

Přednostovi ORL kliniky MUDr. Davidu Sloukovi předali šek a na dětství zavzpomínali v útulné herně. „Dětské ORL jsme přinesli 25 tisíc. Jedná se o částku  za vydražené dresy na závěrečném setkání partnerů,“ uvedl generální manažer klubu Martin Straka

Poděkování se ujal  ředitel Fakultní nemocnice Plzeň MUDr. Václav Šimánek. „ Velmi si vážíme naší dlouholeté spolupráce, plzeňští hokejisté přichází za našimi dětmi na různá oddělení. Kluci jsou nejen výborní sportovci a vzory i pro naše pacienty a pro některé naše zaměstnance, ale zejména jsou to lidi. Moc děkujeme.“

Dětské pacienty potěšila nová hokejová tvář  hokejista Miroslav Indrák, který sám zavzpomínal na svoji hospitalizaci na tomto oddělení. „Toto dětské oddělení má kapacitu 20 pacientů a je jediné svého druhu v Plzeňském, Karlovarském a i Jihočeském kraji. Nejčastěji jsou zde dětičky hospitalizované pro plánované zákroky, jako jsou klasické nosní mandle,“ uvedl dále ředitel nemocnice Václav Šimánek.

Na fotografii zleva: přednosta ORL kliniky David Slouka, vrchní sestra Jana Jánská, Martin Straka a Miroslav Indrák HC Plzeň a ředitel FN Plzeň Václav Šimánek