Amatérští divadelníci hráli pro onkologicky nemocné děti

Sál kulturního zařízení v Kolovči  na Domažlicku byl 13.května  plný diváků. Amaterský divadelní spolek „Kolofantí“ představil  svou sedmou autorskou divadelní hru, tentokrát černou  komedii s názvem „ZOO“, jejíž výtěžek obdrží pracoviště FN Plzeň pro zkvalitnění  služeb na dětském hemato-onkologickém oddělení. Divadelníkům přišel poděkovat technicko-provozní náměstek Milan Topinka  a dodává: „Ano. Toto představení byl  mimořádný kulturní zážitek. Rodinná a přátelská atmosféra nás zcela pohltila, prožili jsme moc pěkný večer. Předávám velké poděkování za celou fakultní nemocnici všem divadelníkům i divákům. Výtěžek ve výši 13 900 pomůže  hemato-onkologickým dětským pacientům v jejich boji s vážnou nemocí, jejich léčba  je často dlouhodobá a náročná.“

Soubor Kolofantí byl založen na základě otevření nově vybudovaného kulturně administrativního centra v roce 2010. Autorem myšlenky založení  byl Martin Volta a již při první  čtená zkouška  napovídala, že ochotníci budou skvělou  partou pro pobavení ostatních.