STAR WARS v říši dětí

13. června naše dětské pacienty navštívili  hrdinové  STAR WARS, jedna z posádek  501. legie, kteří  pro malé pacienty z mnoha oddělení přivezli dárky v hodnotě 20 000 korun. Děti se radovaly z externího disku na pohádky, CD přehrávače, sluchátek, puzzle, knížek. Naopak, sestřičky měly radost z barevného povlečení, fleecových  pokrývek, pyžámek, přezůvek   a z mnoha dalších potřebných i radostných dárků.

Akční odpoledne probíhalo nejdříve představením příběhů ze STAR WARS. Pro ty, kteří je neznali, připravili záporáci kvíz – UHODNETE, KDO JSME? - kdy děti hádaly postavy v kostýmech. Uskutečnila se bitva s papírovými maskami - stormtroopery, následovala výuka boje se světelnými meči a na závěr se děti umělecky vyřádily ve výtvarné dílně s krabičky  a omalovánky STAR WARS.

FN Plzeň upřímně děkuje organizaci Czech Garrison, která sdružuje kostýmové fanoušky ze světa Star Wars. Je báječné, že i „záporňáci“J věnují svůj čas charitativní činnosti.