Barborka je 1 500. miminkem narozeným v letošním roce

Děti přicházejí na svět ve dne, v noci, zdravotníci připouští, že úplněk nebo bouřka zvyšují počty rodících se miminek. Ve FN Plzeň přijde na svět každoročně  více jak 3000 dětí, přesné  číslo roku  2016  je  3 101  dětí.

Zdravotníci očekávali rodiče, kteří  budou mít miminko v pomyslné polovině roku a budou mu moci připsat  číslo 1 500.  V úterý 20.června se to podařilo paní Zuzaně Slivkové, která ve 13:57 přivedla na svět  dceru Barborku s mírami 3 100 gramů a  50 cm: „Barborka je naše  první miminko, moc jsme se na ní těšili. Přišla na svět o týden dřív, porod probíhal přirozenou cestou necelých 11 hodin. Rodila jsme poprvé, služby  a péče  fakultní porodnice mne mile překvapily. Jsem moc spokojená,“ říká šťastná maminka.  Rodina žije ve Zdemyslicích a v budoucnu plánují pro malou Barborku  dalšího sourozence.

Přednosta  Gynekologicko-porodnické kliniky docent  Zdeněk Novotný doplňuje: „Jsme velmi rádi, že maminky mají v naši porodnici důvěru, jezdí k nám rodit ženy i z velmi vzdálených míst. Děláme vše pro to, aby ženy  při porodu  vnímaly pohodové rodinné  prostředí, nabízená péče  a služby jsou  na profesionální úrovni. Důvěra je jedním ze základních pilířů, které spojují maminku a personál. Stále se snažíme naše služby zlepšovat a nabízet nové. Např. pro zmírnění porodních bolestí nabízíme maminkám „rajský“ plyn, který je naprosto bezpečný jak pro maminku, tak hlavně pro miminko a podáváme jej bezplatně. Další nabídkou je aromaterapie spolu s relaxační hudbou a v neposlední řadě bych rád zmínil naše předporodní kurzy, o které je velký zájem, účastníkům je v závěru nabídnuta prohlídka porodních pokojů a oddělení šestinedělí. Samozřejmostí  jsou kurzy  cvičení pro těhotné.“

Porod je stále porod, každá žena ho prožívá jinak. Ale zásadní je fakt, že rodící maminka je dnes partnerem, který spolurozhoduje o porodu či léčbě.

  Jmenuji se Barborka a jsem 1 500.miminko narozené ve FN Plzeň v roce 2017.

 Šťastná maminka Zuzana Slivková  se svojí Barborkou.