Nová lékárna v lochotínském areálu

Lékárna FN Plzeň-Lochotín otvírá své dveře široké veřejnosti.  Čtyřměsíční rekonstrukce stávajících prostor přinesla klientům této lékárny větší komfort.

Ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek vysvětluje: „Vedení nemocnice si bylo vědomo, že prostor výdeje léků  pro veřejnost byl v lochotínské lékárně nedostatečný, pacienti  museli na své léky často dlouho čekat ve frontách, což bylo pro mnohé nemocné vzhledem k jejich zdravotnímu stavu obtížné. Úpravy dispozice a interiéru proto směřovaly zejména ke zvýšení kapacity výdeje léků, především  rozšířením počtu výdejních míst. Výše doplatků  jsou v naší lékárně jedny z nejnižších v celém městě  a velmi si vážíme přízně klientů, kteří  volí vyzvednutí léčiv právě v naší lékárně.“

Zaměstnanci lékárny FN Plzeň – Lochotín vydají cca 14 000 položek za měsíc (druhů léků), s měsíčním obratem více než 20 milionu korun. V  souvislosti s rozšířením provozu bude  lékárna  přijímat  další kolegy z řad farmaceutů          i farmaceutických asistentů.

Investice pro zvýšení  komfortu klientů FN Plzeň byla ve výši 6,4 mil.korun, celkové prostory  lékárny rozsvítily světlé barvy a nové  vybavení  celého interiéru vytvořilo moderní lékárnu 21.století.

Na fotografii zleva: ředitel FN Plzeň Václav Šimánek, vedoucí prodejny Zdravotnické potřeby Marie Podskalská, vedoucí lékárenského odboru Alena Dvořáková, vedoucí lékárny FN Lochotín Milan Vébr a náměstek ředitele Libor Svoboda