Dobří lidé Česka žijí

Tomáš Bursa, 52letý energický a nevzdávající se muž, onkologický pacient 5 let, zakladatel nadačního fondu Dobří lidé Česka, fotograf a zároveň autor knih „Poselství z druhého břehu“ přišel povzbudit pacienty i zaměstnance onkologické kliniky. Všem přítomným předal adventní kalendáře, kterým požehnal Mons. Emil Soukup.

Tomáš Bursa vzkazuje všem současným pacientům a zároveň všem zdravím (nikdo z nás neví, kdy se stane onkologickým pacientem): „Snažil jsem se vždy všechny kolem sebe podpořit nejenom svou knihou " Poselství z druhého břehu", ale i keramickým andílkem Naděje a vlídným slovem. Prošel jsem si sám těžkou nemocí, takže to bylo pro mne, jakožto pro invalidního důchodce, velmi časově ale i finančně náročné. Oslovil jsem vždy jen pouze desítky lidí. Přesto si oslovení našlo svou cestu a lidé si při každé besedě na mě chodili alespoň sáhnout, podat ruku, nebo přímo obejmout, zda nejsem  přízrak, který se jim pouze zdá.

Ve všech městech, na všech místech se mě všichni pokaždé ptali - Jak jsi dokázal ve zdraví projít a vzdorovat naší společné nemoci RAKOVINA ? Právě tehdy mi přišla myšlenka, jak oslovit a pomoci více lidem. Dát jim naději, víru a alespoň malé světélko v té nejtěžší životní zkoušce a to prostřednictvím Adventního čokoládového kalendáře splněných přání. Kalendáře pro děti jsou vytvořené výtvarnicí Janou Audesovou, na kalendáři pro dospělé pacienty je zobrazena karedrála sv. Bartoloměje a nejkrásnější symbol Plzně-Andílek Ošahánek, ke kterému si lidé chodí říkat svá tajná přání.“

Tomáš Bursa je přesvědčen, že člověk má ve svém DNA  ukryt GEN SEBEUZDRAVENÍ, který dokáže vyvolat chemickou reakci těla. V  mnoha případech vede ke zdárnému vyléčení  závažných nemocí. Tento GEN je ukryt v naší mysli, která má jako jediná schopnost celý ozdravný proces nastartovat. Vyžaduje to ovšem již zmíněnou sebedůvěru, pokoru, trpělivost a víru ve splnění našich přání.

„Důvěřujte sami sobě a věřte,  prosím, svým přáním, protože přesně v tom je ukryto celé tajemství! Přeji všem lidem pevnou vůli, pevnou osobní víru, která dokáže tvořit opravdové ZÁZRAKY v uzdravení nás, ale možná i  našeho světa,“ vzkazuje dobrý člověk Česka Tomáš Bursa.

Adventní kalendář Tomáš Bursa předává řediteli FN Plzeň Václavu Šimánkovi a primářce Onkologické  a radioterapeutické klinky Marii Votavové

Kalendářům požehnal Mons.Emil Soukup

Kalendáře Tomáš Bursa rozdával zaměstnancům, následně i pacientům.

Okamžik plný emocí......

Moc děkujeme.