Předvánoční atmosféra se line i nemocnicí

ohádky, čerti s mikulášem, vánoční tvoření. Všechny tyto události  pomáhají malým pacientům přečkat dlouhý nemocniční čas. Děti  se na Vánoce nesmírně těší a dobrá srdce našich zaměstnanců a stálých partnerů jim pomáhají  v čekání, až budou moci domů.

Děkujeme mikulášům, čertům i andílkům za jejich nadílku a  firmě BSJ group, že je našim dětským pacientům věrná mnoho let a přiváží čím dál krásnější pohádky. Děkujeme studentkám Lékařské fakulty Plzeň z organizace IFMSA za jejich čas strávený s dětmi a budeme moc rádi pokud po ukončení  studia rozšíří řady našich lékařů:-)

Čertovské rojení bylo na dětských odděleních  Borech i na Lochotíně.  Za dětmi přišly hned  3 skupiny mikulášů, čertů a andílků. Děti dostaly krásné dárky a mikulášové si vyslechli spoustu písniček, básniček, vtipů a děti zkoušeli  z pekelné násobilky. Mikulášové se svými družinami dárky nejen rozdávali, ale také je od dětí dostávali, čímž  byli mile překvapeni a zaskočeni. A všem dětem moc děkují.

Firma BSJ group přiváží pohádku do nemocnice  již řadu let. Letos děti potěšily " Pohádky z klobouku". Tři pohádky, které všichni důvěrně znají jako např. O třech kůzlátkách nebo Princezně z věže byly plné písniček, kouzlení, legrace a chvilkami i napětí, třeba když pouštěl síru drak, co na princezny chutě měl ...

Studentky Lékařské fakulty Plzeň z organizace IFMSA s dětmi strávily odpoledne plné vánočního vyrábění a výzdoby herny. Štěpán s maminkou si vyrábění vážně užívali a udělali si vánoční přání, svícen a Anička s děvčaty pak z přírodnin vyrobila vánoční závěsný strom.