FN PLZEŇ NEZAJIŠŤUJE ZUBNÍ POHOTOVOST

FN Plzeň neposkytuje zubní pohotovost, Ve FN Plzeň není mimo běžné ordinační hodiny v provozu  žádná zubní ambulance, tzn. že všechna ambulantní pracoviště stomatologické kliniky jsou a budou od 15.00 hod. ve všedních dnech a po celý den SO+ NE a svátky uzavřena. Na stomatologické klinice poskytuje sloužící  personál specializovanou péči hospitalizovaným pacientům.

S platností od 1. 2. 2011 stomatologickou pohotovostní službu zajišťuje Poliklinika Denisovo nábřeží s.r.o. Veškerá akutní zubní ošetření, včetně úrazů zubů, spadají do působnosti praktických zubních lékařů a zubní pohotovosti.

Pokud do FN Plzeň přijde pacient vyžadující specializovanou stomatochirurgickou či stomatologickou péči v oblasti traumatologie a akutních stomatochirurgických výkonů  (netýká se to bolesti zubů),  projde  přes centrální příjem FN Lochotín, kam bude přivolán lékař sloužící ústavní pohotovostní službu a tem rozhodne o dalším postupu.