Trojčátka-tři sestry

Jediné, co je zatím odlišuje, je barva oblečení a rozdíl několika minut, co jsou na světě. Tato trojčátka se narodila 20. prosince 2017 ve fakultní porodnici  a představují chloubu nejen svých rodičů, ale i porodníků a neonatologů FN Plzeň. Ella s porodní hmotností 2,35 kg, Emma s hmotností 2,30 kg a Anna vážila 2,05 kg. Doma na své sestřičky čeká dvouletý Matýsek.

Maminka již rozpoznává první povahové rysy  malých sestřiček:„Elinka je vybíravá a o všem dlouho přemýšlí, je menší, ale zároveň  kulatější. Emička a Anička jsou jednovaječné a jsou o něco rychlejší než Elinka.  I když působí jako štíhlé atletky, jakmile dostanou mléko, okamžitě baští.“

Kvůli  třem novým členům rodiny  se maminka s  tatínkem a dvouletým bratříčkem Matýskem přestěhovali do většího bytu do Dobřan, kde žije maminka maminky:-), která  bude velkou pomocnicí. Pro děvčata je připravený velký pokoj, kde je všechno je třikrát.

Ředitel FN Plzeň Václav Šimánek, který je sám tatínkem a profesně lékařem, si po porodu povídal s maminkou Michaelou Malátovou o tom, jak zvládne náročnou péči o tři, vlastně čtyři,  děti a jaké radosti jí další tři potomci přinesou. Závěrem všem popřál zdraví, štěstí do života a hodně rodičovské trpělivosti.