Anesteziologicko-resuscitační oddělení

Anesteziologicko-resuscitační oddělení má nyní 3 části /stanice/:
1. Resuscitační lůžka
2. Dlouhodobá intenzivní péče
3. Úsek anestezie

O nás:
Anesteziologicko-resuscitační oddělení vzniklo sloučením Vojenské nemocnice a Fakultní nemocnice Plzeň v roce 2006. Po rozsáhlé rekonstrukci, která probíhala v roce 2009-2010 bylo uvedeno do provozu nové pracoviště Anesteziologicko-resuscitační oddělení – dlouhodobá intenzivní péče. Na tomto pracovišti pečuje zkušený a sehraný tým o pacienty, kteří se nacházejí ve vážném zdravotním stavu, ale nevyžadují akutní resuscitační péči. Pacienti jsou hospitalizováni na 1 – 2 a 3 lůžkových pokojích. Protože zajišťujeme spád pacientů z velké části našeho kraje, je na této stanici k dispozici hostinský pokoj pro rodinné příslušníky.
Rovněž další pracoviště – resuscitační lůžka – doznalo obrovských změn. V rámci rekonstrukce byla celá stanice – resuscitační lůžka – přemístěna do 2. patra chirurgického pavilonu, kde se nyní nachází moderní pracoviště s novým vybavením k zajištění péče o pacienta s ohroženými životními funkcemi. Celé oddělení úzce spolupracuje s chirurgickým oddělením a zajišťuje komplikovanou pooperační péči, rovněž spolupracuje se všemi klinikami a odděleními Fakultní nemocnice Plzeň. Resuscitační tým zajišťuje urgentní resuscitační péči v areálu bývalé Vojenské nemocnice.
Úsek anestezie zajišťuje podávání anestezií na 3 chirurgických operačních sálech /v roce 2010 téměř 3400 podaných anestezií/, dále zabezpečuje podávání ambulantních anestezií a analgosedací při endoskopických a jiných vyšetřeních /v roce 2010 přes 1400 analgosedací / a další konziliární činnost.

Primář oddělení

MUDr. Zdeněk Karl

KARLZ@fnplzen.cz

Vrchní sestra