ZPRAVODAJ

Datum vydání: 16.5.2005

- 2 -

OBSAH:

1. Informace z jednání výboru ZO FN2 (27.4.05 a 11.5.05)

2. Informace z Odborového svazu ZSP ČR

3. Připravované akce odborů FN 2

1.Informace z jednání výboru ZO FN2 :

Členské záležitosti:

Odborové příspěvky:

Příspěvek na zájezd Korfu pořádaný ZO FN 1:

Renata Mládková          l.000,- Kč

Radka Šulcová              1.000,- Kč

Pavel Šorm                   1.000,- Kč

Dana Šormová              1.000,- Kč

Příspěvek na zájezd Řecko – Leptokárie:

Aleš Kletečka    +   1 RP       3.500,- Kč

Ing. Popule Petr – vedoucí zájezdu + RP  1.500,- Kč

Příspěvek na rekreaci - důchodce

Věra Včeličková   - 500,- Kč

Návrh na přiznání daru:

Jindra Šípová – GPK  výročí 50. let věku – l.000,-Kč

Půjčky z FKSP:

Pro první pololetí jsou pozastaveny, žádosti se přesouvají na termín od září.

Přihláška:

Petr Mošna – chirurgická klinika – od 1.5.2005

- 3 -

Odhláška:

Renata Parmová – KCH  od l.5.2005

Různé:

Předseda ing. Popule se zúčastnil schůzky stravovací komise.Předal ke kontrole kalkulaci zeleninových salátů paní M. Vítové.

Proběhla schůzka s ostatními odborovými organizacemi a zaměstnavatelem ohledně dopravného na rekreace. 5.5.2005  se konala druhá schůzka, které se za naší ZO zúčastnili předseda ing. Popule a místopředseda pan Pena. Vzhledem k tomu, že se odborové organizace nedohodly na úpravě zásad, bude se konat další jednání dne 24.5.2005. Výbor FN 2 nesouhlasí se změnou zásad FKSP na rok 2005 v oblasti příspěvků na dopravu. Výbor souhlasí s přesunem prostředků FKSP v rámci rozpočtu s podmínkou proporcionálního použití v oblastech sociálních půjček a výpomocí        a ostatních položek.

Výbor byl seznámen a souhlasí s dopisem ing. Populeho předsedovi odborové organizace FN1  panu Vasilevovi, kterým ho opět vyzval ke konstruktivní spolupráci jednotlivých výborů.

Ve dnech 12. – 14.5.2005 se uskutečnil zájezd pro děti a jejich rodičů do francouzského Disneylandu. Akce proběhla bez komplikací a jediné co účastníkům nepřálo bylo deštivé počasí. Ale atrakcí a zážitků s nimi spojených bylo tolik, že ani déšť nikomu moc nevadil. Mělo to dokonce pozitivní efekt v tom, že v areálu nebylo tolik lidí jako při pěkném počasí, a tak se na jednotlivé atrakce nestály dlouhé fronty.

Po cestě ještě proběhla návštěva v Technickém muzeu v německém Sinsheimu, kde si malí i velcí užili aut, letadel a ostatní techniky.Pro velký úspěch a ohromný zájem budeme akci pravděpodobně v příštím roce opakovat. Zároveň děkujeme paní Vítové, která na zájezdu zastupovala organizátora zájezdu ing. Populeho, který se jako člen výkonné rady OS v době konání zájezdu účastnil mezinárodního setkání představitelů našeho a slovenského odborového svazu v Oravské Lesné na Slovensku ve dnech 11. – 14.5.2005.

2. Informace z Odborového svazu ZSP ČR:

Na vědomí základním organizacím OS ZSP ČR přišel dopis z OS, který byl zaslán  všem krajským hejtmanům ohledně zdravotnických zařízení přecházejících na obchodní společnosti.

Podrobné aktuální zprávy sledujte v Bulletinu OS, který je k dispozici u úsekových důvěrníků a na webových stránkách svazu na adrese http://www.osz.cmkos.cz

- 4 -

3. Připravované akce odborů FN 2:

Připravuje se dvoudenní zájezd do Liberce do tamnějšího Aquaparku a ZOO.

Podrobnější informace budou v nejbližší době rozeslány členům prostřednictvím úsekových důvěrníků a E-mailů.

Byla rozeslána nabídka na představení „Švejkyjáda“ do divadla Pluto, pro malý počet zájemců se akce neuskuteční.

Dne 11.6.2005 se uskuteční zájezd do Prahy na muzikál Tři mušketýři , ještě je 8 vstupenek volných, kdo má zájem, nechť se přihlásí !

Na 19.6.2005 jsou zakoupeny lístky na divadelní představení do Komorního divadla Jak je důležité míti Filipa.

Přes prázdninové měsíce nebudeme žádné akce pořádat z důvodu čerpání řádných dovolených.

Od září budeme opět pokračovat, těšíme se na Vaše návrhy. Plánujeme ještě jeden muzikál na říjen na Kočky a byl též návrh na představení do Národního divadla na Rusalku s Evou Urbanovou.

VÝZVA:

Svoje připomínky, názory a náměty můžete kdykoliv zaslat na níže uvedenou adresu nebo se můžete osobně obrátit na kteréhokoliv člena Výboru ZO FN2 !

Také Vaše písemné příspěvky do tohoto zpravodaje budou zveřejněny !

Výbor Základní organizace odborů  FN2

Ing. Petr Popule – předseda ZO FN2

Fakultní nemocnice Plzeň

Alej Svobody 80