ZPRAVODAJ

1.Informace z jednání výboru ZO FN 2 dne  7.3 a 21.3.2007

2. Informace z OSZSP

3. Připravované akce

1.Informace z jednání výboru ZO FN 2:

Členské záležitosti

Půjčky z FKSP:

Václav Klik -  na bytové zařízení  35 000.- Kč

M.Švehlová – na překlenutí tíživé finanční situace 10 000.-Kč

Odborové příspěvky:

M. Špottová – zdravotnické pomůcky – brýle – 500,- Kč

E. Lupáčová – zdravotnické pomůcky – zubní -500,- Kč

P. Šmídová – individuální TV a sport – 180,- Kč

M. Vítová   - individuální TV a sport -  200,- Kč

M. Voláková-individuální TV a sport - 200,- Kč

R. Šulcová -  individuální TV a sport -  200,- Kč

R. Šulcová – školní lyžařský výcvik dcery Veroniky – 500,- Kč

Různé:

Porady předsedů dne 27.3.2007 se za naší ZO zúčastnili ing. Popule, pan Pena a paní Špottová .

Jednání o dodatku ke KS a zásadám pro čerpání FKSPS proběhlo dne 22.3. 2007 za účasti vedení FN a jednotlivých odborových organizací. Projednávalo se:

a)      uvolňování funkcionářů dle zákoníku práce

b)      schválení čerpání FKSP pro Oddělení dalšího vzdělávání na nákup resuscitační loutky pro cyklická školení zaměstnanců ARK

c)      přistup zaměstnanců k informacím jednotlivých odborových organizací (např. nabídka kulturních akcí přes intranet, možnost umožnění přístupu k němu)

Výbor ZO projednal žádost Oddělení dalšího vzdělávání o nákup vzdělávací programu na KPR z prostředků FKSP. S nákupem souhlasí.

- 3 -

Předseda LOK zaslal vedení FN dopis o katastrofální situaci v lékárně LO, o napadání zaměstnanců, kteří mají přednost při vyzvedávání léků, ze strany čekajících pacientů. Tvoří se velké fronty.  Je třeba situaci řešit. Týká se také borské části.

Výborem ZO byla projednána a odsouhlasena organizační změna ve FN č. 1 v Ústavu mikrobiologie s platností od 1.3. 2007:

-         změna názvu „Úseku parazitologie a laboratoře pro diagnostiku mykobakterií“ na „Úsek laboratoře pro daignostiku mykobakterií“

-         změna názvu „Úseku sérologie“ na Úsek sérologie a parazitologie“

Připravovaný zájezd na Sicílii byl zrušen pro nedostatek zájemců. L. Pena organizuje náhradní zájezd do Turecka.

2. Informace o OSZSP:

Ze OSZSP byl zaslán dopis ředitelce FN o plánované kontrole BOZP v naší organizaci v květnu 2007. Ta proběhne dne 3.5. 2007 v areálu Lochotín za účasti regionálního svazového inspektora BOZP pana Vladimíra Andrejcha . Za naší ZO se zúčastní paní Havlová.

Předmětem kontroly budou doklady zaměstnavatele k zabezpečení úkolů v oblasti BOZP ve smyslu jednotlivých ustanovení zákoníků práce (§ 101 a násl.).

Součástí kontroly bude prohlídka vybraných pracovišť a prostor  FN se zaměřením na sociální zázemí zaměstnanců.

3. Připravované akce:

Kultura:

Budou zakoupeny vstupenky na filmové představení  „Vratné lahve“.

Svoje připomínky,názory a náměty můžete zasílat kdykoliv na níže uvedenou adresu nebo se můžete obrátit

na kteréhokoliv člena výboru ZO FN 2.

Rádi přivítáme Vaše písemné připomínky,které budou zveřejněny v našem Zpravodaji.

Výbor Základní organizace odborů FN 2

Ing.Petr Popule – předseda ZO FN 2

Fakultní nemocnice Plzeň

Alej svobody 80