O násKdo jsme
Historie FN Plzeň
Kde nás najdete

Právo na informace
Volná pracovní místa
Časopis Naše nemocnice

Kvalita poskytované péče
Veřejné zakázky
Projekty financované EU
Prodej majetku
Etická komise

Management nemocnice


Novinky

   zobrazit vše

Osteoporóza, jinými slovy – řídnutí kostí, úbytek kostní hmoty. Toto onemocnění se vyskytuje častěji u žen, ale v současné době čísla jasně ukazují, že i část mužské populace je touto chorobou postižena. V České republice je cca 800 tisíc osob trpících touto
obr

FN Plzeň zásadním způsobem posiluje prevenci vzniku nozokomiálním nákaz. Za více než osmnáct milionů korun zde byla modernizována technologie čištění a dezinfekce nemocničního prádla nákupem nové kontinuální prací linky, která výrazným způsobem napomůže snížit riziko vzniku i přenosu nozokomiálních nákaz.
obr

Poslední zápas 10.kola Synot ligy se odehrál v plzeňské Doosan Aréně 5.října.
Před zaplněný stadion nastoupily týmy domácí Viktoria Plzeň a FK Teplice. Kapitán Viktoriánů Pavel Horvát 4 dny před zápasem předával malým dětským pacientům na chirurgické klinice dárky a všechny děti, včetně malých slečen, slíbily, že budou držet palce při nedělním zápasu. Podařilo se, FC Viktoria Plzeň porazila na domácím hřišti FK Teplice 1:0.

obr

Kojení. Je to to nejlepší , co můžeme našemu dítěti dát při startu do života. Nejlepší, nejlevnější, nejzdravější a nejcitovější.

V rámci nadcházejícího Světového dne duševního zdraví bude v úterý 7.října 2014 pro veřejnost připraven CHAT na téma Duševních choroby a duševní zdraví MUDr. Jiří Podlipný, Ph.D. Psychiatrie je specifický obor medicíny, který se zabývá duševními poruchami. V minulosti byly psychopatologické projevy lidí opředeny mnoha mýty. Dnešní moderní medicína se pokouší vysvětlit duševní poruchy jako důsledek narušené funkce mozku. Existuje ale rovněž skupina lidí, kteří psychicky trpí v důsledku narušených vztahů v rodinách, nebo kteří prožili hrůzné

Informace o aktivitách odborníků Psychiatrické kliniky FN Plzeň v rámci nadcházejícího Světového dne duševního zdraví, který je každoročně 10.října.


obr

Příjemné překvapení nachystala Viktoria Plzeň v tomto týdnu pro malé pacienty Dětského oddělení Chirurgické kliniky FN Plzeň. Mezi děti zavítali zástupci ze Štruncových sadů v čele s kapitánem týmu Pavlem Horváthem. „Mám osobní zkušenost s pobytem dítěte v nemocnici, takže vím, jak pomalu zde pro ně čas utíká. Jakékoliv zpestření je vítané a mám obrovskou radost, že jsem pomohl na tvářích dětí vykouzlit úsměv,“ svěřoval se po hodinovém pobytu v plzeňské nemocnici devětatřicetiletý fotbalista.
obr

Pracovníci Ústavu klinické biochemie a hematologie FN Plzeň pracují v jednom z nejmodernějších pracovišť v České republice.
obr

Letošní ročník soutěže o televizor Panasonic je u konce. Spolupráce mezi Transfuzním oddělením FN Plzeň a firmou Panasonic pokračuje již 6.rokem a během letních měsíců pomáhá k zajištění dostatečného množství krevních zásob. Prázdniny jsou obdobím, kdy krevních dárců chodí méně, proto každoročně transfuzní oddělení žádá veřejnost o pomoc. Letošní léto, i díky této společné akci, bylo výjimečné, FN Plzeň nedostatek krevních zásob nepocítila.
V pondělí 29.září 2014 ředitel Fakultní nemocnice Plzeň MUDr. Václav Šimánek a generální ředitel firmy Panasonic Makoto Takahashi předali výherci cenu 6.ročníku soutěže Daruj krev, daruješ naději .

obr

Upozornění

Tato stránka není "profilem zadavatele" ve smyslu § 17 písm. x) zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších úprav (dále ZVZ). Zveřejnění zadávacích dokumentací veřejných zakázek realizovaných v režimu ZVZ a dalších povinných dokladů je v rozsahu dle ZVZ realizováno na Profilu zadavatele na adrese:
https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/profilFNPlzen

Veřejné zakázky

  1. Malého rozsahu
  2. Nákupní portály