O násKdo jsme
Historie FN Plzeň
Kde nás najdete

Právo na informace
Volná pracovní místa
Časopis Naše nemocnice

Kvalita poskytované péče
Veřejné zakázky
Projekty financované EU
Prodej majetku
Etická komise

Management nemocnice


Novinky

   zobrazit vše

Dříve ARK, dnes KARIM. Klinika anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny , srdečně zve zaměstnance fakultní nemocnice a jejich přátelé na 16.ročník štafety 4 x 400 metrů (memoriál prim.MUDr.Karla Svobody).
Ve čtvrtek 25.9.2014 16,00 na tartanovém oválu hřiště 1.ZŠ, Západní 18, Plzeň-Bolevec se uskuteční klání zdravotníků i nezdravotníků z Plzeňska v těchto kategoriích: Muži, ženy, smíšené týmy a veteráni (organizátoři je pojali od 50 let).


obr


V úterý 23.září 2014 mají čtenáři našich stránek možnost, v hlavní nabídce www.fnplzen.cz (CHAT), od 10,00 hod. napsat svůj dotaz a online komunikace s vedoucím lékařem Urologické kliniky FN Plzeň MUDr.Dušanem Mrkosem bude probíhat od 13,00 do 15,00 hod.


V pondělí 15.září 2014 pacient Onkologické a radioterapeutické kliniky Tomáš Bursa předal současným onkologicky nemocným pacientů své poselství, které napsal do knihy Poselství z druhého břehu.
A jak celý příběh začal?

obr

Škoda Transportation a.s.,velký strojírenský podnik zabývající se výrobou vozidel pro městskou hromadnou dopravu a železnici, obdaroval malé pacienty.
V pondělí 15.září 2014 předali zástupci této firmy dárky pro nemocné děti do rukou ředitele FN Plzeň MUDr. Václava Šimánka, Ph.D. a vedení dětské kliniky.Při společném setkání přednosta kliniky prof.MUDr.Josef Sýkora, Ph.D. s úsměvem zavzpomínal na léta minulá: „Když „vtrhly“ na trh mobilní telefony, tak o vánočních svátcích, díky štědrému sponzorovi, chtěly děti zůstat v nemocnici a hrát si s nimi. Dnes technika výrazně pokročila a kromě her už mohou děti na tabletech zvládat úkony, které je nejen zabaví, ale i přispívají k jejich učení či bystření mysli“.

obr

Nádor.Rakovina.
Tato slova v lidech vyvolávají strach. Strach z bolesti, z nevyléčitelné nemoci, ze situace, která nemá východisko.
Pomáhat lidem postiženým nádorovým onemocněním je cílem Komplexního onkologického centra Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně, kterému každoročně přibývá více jak 3 000 pacientů. Jinými slovy řečeno – denně přichází 12 nových pacientů s onkologickým onemocněním


Česká společnost pro léčbu rány udělila 2. interní klinice certifikát - Garance kvality komplexní péče o klienty s chronickými a komplikovanými ránami. Tímto certifikátem je zaručeno, že pacientům s obtížně hojícími se ranami bude na Ambulanci chronické rány 2. interní kliniky poskytnuta zdravotní péče vysoké kvality.


obr

Fakultní nemocnice Plzeň hostí putovní výstavu občanského sdružení Nedoklubko

Všichni asi známe ten krásný pocit, když přijde na svět nový život. Každoročně se v naší republice narodí přes stotisíc dětí, v plzeňské fakultní nemocnice kolem 3300. Počet předčasně narozených dětí , tedy před 37. týdnem, neustále stoupá.

obr

Od 9.září 2014 pokračují naše pravidelné Online poradny, tzv.Zdravé úterky.
Máme pro Vás připravena zajímavá témata a provoz těchto úterních poraden je stejný , jako byl před prázdninami.


Zdravotnictví bylo v médiích v posledních dnech zmiňováno poměrně často. Po mediální kauze sestřičky z rumburské nemocnice se novináři začali zajímat o práci zdravotních sester. Proběhla veřejná diskuse nad údajně
nepotřebnou úrovní vysokoškolské kvalifikační přípravy všeobecných sester, psalo se o často přítomném syndromu vyhoření a o nízkém platovém ohodnocení tohoto zdravotnického personálu.


Upozornění

Tato stránka není "profilem zadavatele" ve smyslu § 17 písm. x) zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších úprav (dále ZVZ). Zveřejnění zadávacích dokumentací veřejných zakázek realizovaných v režimu ZVZ a dalších povinných dokladů je v rozsahu dle ZVZ realizováno na Profilu zadavatele na adrese:
https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/profilFNPlzen

Veřejné zakázky

  1. Malého rozsahu
  2. Nákupní portály