O násKdo jsme
Historie FN Plzeň
Kde nás najdete

Právo na informace
Volná pracovní místa
Časopis Naše nemocnice

Kvalita poskytované péče
Veřejné zakázky
Projekty financované EU
Prodej majetku
Etická komise

Management nemocnice


Novinky

   zobrazit vše

Jménem pana ředitele FN Plzeň MUDr. Václava Šimánka, Ph.D.
obr

S nástupem školního roku čeká mnoho rodin tradiční školní stereotyp s radostmi i starostmi.
Děti přichází do nového prostředí a s tímto jevem se mohou projevit i různé psychické poruchy. U těch nejmenších, ale zároveň i u velkých školáků.
Víte jaké jsou nejčastější dětské duševní poruchy, jak je poznáte a jak postupovat, abychom dítěti co nejrychleji a zároveň nejlépe pomohli?
Dotazy na téma Nejčastější duševní onemocnění bude odpovídat MUDr. Jiří Podlipný, vedoucí lékař Psychiatrické kliniky FN Plzeň.


Všichni máme vzpomínky na dětství. Aby děti, které byly z různých důvodů hospitalizované na Jednotce intenzivní péče Dětské kliniky FN Plzeň, vzpomínaly na své dětství co nejlépe, skvělá parta mladých lidí, společně s Plzeňskými želvami a firmou High Security, vytvořila projekt Vzpomínky na dětství. Vzpomínky známých tváří zachycené na fotografiích v uceleném kalendáři. Jeho snahou je napomoci úsměvu vážně nemocných hospitalizovaných dětí ve FN Plzeň.
obr

odrazka  Nej sestřička
4.8.2015
Nej sestřička je soutěž vybraných sester českých zdravotnických a sociálních zařízení, ve které odborná porota vybírá z odborného a lidského hlediska tu NEJ sestřičku. Finále se uskuteční 3. října 2015 v Náchodě a při této příležitosti bude vyhlášena i vítězka ankety Nej sestřička Sympatie 2015, která získá hodnotný dar.
Podpořte svým hlasováním vrchní sestru Urologické kliniky FN Plzeň PhDr. Mgr. Jitku Krocovou, která je jednou z patnácti finalistek této soutěže a jedinou účastnicí z Plzeňského kraje. Vrchní sestru nominovala do soutěže náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN Plzeň Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA a dodává: „Jitka Krocová je nesmírně pokorná a kultivovaná sestra manažerka, která v případě potřeby neváhá a společně se svým týmem poskytuje přímou ošetřovatelskou péči potřebným, bez ohledu na dosažené vzdělání a zařazení.“ Každoročně tuto soutěž pořádá firma BATIST.

obr

Lochotínský areál FN Plzeň může některým návštěvníkům připadat orientačně složitý a nepřehledný. Jeho výstavba započala již v roce 1979 a prošel mnoha stavebními i dispozičními změnami. V počátcích výstavby komplexu bylo architekty nastíněno několik etap výstavby, jejichž realizace byla často pozastavena či měněna z důvodu nedostatku financí a preferencí výstavby jiných objektů.
obr

Zlatí lékaři. Na přelomu června a července letošního roku se v Long Beach v Los Angeles konalo fotbalové mistrovství světa lékařských týmů, kterého se letos zúčastnilo 18 zemí z celého světa.
Po předchozích dvou ročnících, ve kterých čeští lékaři získali stříbrné medaile, byl letošní cíl zcela jasný - přivézt zlato. Atmosféru sedmidenního mistrovství popisuje lékař FN Plzeň, radiační onkolog Radovan Vojtíšek: „Neměli jsme na žádném postu slabinu a za tu dobu, co spolu hrajeme, jsme již dostatečně sehraní. A to byl také základ našeho úspěchu. Ve skupině jsme postupně porazili Španělsko, Švédsko a Mexiko, ve čtvrtfinále Irsko, v semifinále USA a ve finále, po penaltovém rozstřelu, Maďarsko. Musím opakovat svá loňská slova – byli a stále jsme skvělá parta kluků z různých koutů republiky a různých specializací.“

obr

odrazka  Špuntomaty pomáhají
20.7.2015
Klid. Slovo, pod kterým si každý představuje něco jiného, ale většina bude souhlasit, že ke klidu patří i ticho. Ticho na učení, ticho na přemýšlení, ticho na práci, ticho na odpočinek. A právě k tomu tichu napomáhají staré známé špunty do uší.
Nápad přivést špuntomaty do Čech vznikl v hlavě mladé studentky Rakouské univerzity Wirtschaftsuniversität Wien, Vladislavy Adamenkové, při studiu v přeplněné knihovně: „Potřebuji klid na učení, potřebují ho tu určitě i ostatní, “přemýšlela studentka. Špunty do uší jsou běžnou součástí nabídky knihoven v západní Evropě.


obr

odrazka  Movember v červenci
17.7.2015
V loňském listopadu se FN Plzeň aktivně zapojila do celosvětové akce Movember, která je součástí kampaně šířící osvětu o karcinomu prostaty. Symbol kampaně – mocný knír.
Do projektu se zapojil i ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. a přednosta urologické kliniky prof. MUDr. Milan Hora, Ph.D., MBA, celý měsíc listopad dodržovali pravidla Movemberu. Po dobu 30 dnů pěstovali knír a tím napomohli iniciovat diskusi o problematice zdraví mužů.

obr

Letošní ročník soutěže o televizor Panasonic začíná. Spolupráce mezi Transfuzním oddělením FN Plzeň a firmou Panasonic pokračuje již 7.rokem a má za cíl napomoci během letních měsíců k zajištění dostatečného množství krevních zásob.
obr

Upozornění

Tato stránka není "profilem zadavatele" ve smyslu § 17 písm. x) zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších úprav (dále ZVZ). Zveřejnění zadávacích dokumentací veřejných zakázek realizovaných v režimu ZVZ a dalších povinných dokladů je v rozsahu dle ZVZ realizováno na Profilu zadavatele na adrese:
https://www.tenderarena.cz/profil/detail.jsf?identifikator=FNPlzen

Komodity stanovené přílohou č. 1 usnesení vlády ze dne 15.6.2011 č. 451, respektive přílohou č. 2 příkazu ministra zdravotnictví č. 19/2012, jsou pořizovány a obměňovány prostřednictvím elektronického tržiště TENDERMARKET. https://www.tendermarket.cz/Z00000401.profil

Veřejné zakázky

  1. Malého rozsahu
  2. Nákupní portály