FN PLZEŇ PŘEJE VIKTORCE VŠECHNO NEJLEPŠÍ

FC Viktoria Plzeň slaví letos 110 let od svého založení. Oslavy zahájila již v červnu, kdy byly odhaleny nové pamětní desky, ale svým fanouškům naděluje dárky a překvapení i teď. Nedávno vyšly speciální poštovní známky, brzy se na trhu objeví plechovky Gambrinus s fotkami nejvýznamnějších momentů a chystá se i výroční utkání.

Viktorce popřála také Fakultní nemocnice Plzeň. Oba subjekty spojuje nejen milovaná Plzeň a barvy modrá a červená, jejich partnerství trvá několik let a za tu dobu vzniklo mnoho krásných projektů, které vykouzlily úsměvy na tvářích pacientů nemocnice i fanoušků plzeňského fotbalu.

„Díky nedávné viktoriánské výzvě se zaplnily rychleji krevní sklady Transfuzního oddělení, které bývají během léta poloprázdné. FC Viktoria předala v minulosti plzeňské fakultní nemocnici nemalé finanční hotovosti, pro pacienty na Geriatrickém oddělení zakoupila rádia, pravidelně naděluje dárky také dětským pacientům, během pandemie podpořila i zdravotníky, pro které zajistila tisícovku ochranných štítů. Jeden z nejvýraznějších projektů byla pomoc onkologickým pacientům, kdy zástupci pivovaru Gambrinus společně s fotbalisty FC Viktoria Plzeň spojili síly a vlastníma rukama zrekonstruovali návštěvní místnost Onkologické a radioterapeutické kliniky,“ vyjmenoval ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.