VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ PRO ONKOLOGICKOU KLINIKU

Onkologická a radioterapeutická klinika získala cenu Opera Civitatem, kterou převzal ředitel FN Plzeň Václav Šimánek z rukou ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha ve Španělském sále Pražského hradu začátkem října. Ocenění za nejvýznamnější a nejkvalitnější investiční realizaci pro rozšíření a zkvalitnění zdravotní péče ve městě v letech 1991-2021 obdržela FN Plzeň za vybudování komplexního onkologického centra s přihlédnutím k výstavbě zdravotnických objektů sloužících občanům města Plzně a západních Čech.

Výstavba nové Onkologické a radioterapeutické kliniky v areálu FN na Lochotíně začala v roce 2008, první pacienty přivítala v roce 2011. Odborný personál zde denně ambulantně ošetří až 200 nemocných a 90 pacientů přijme k hospitalizaci. Budova onkologie získala řadu ocenění již v minulosti – například v roce 2011 v soutěži Stavba roku Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR nebo v roce 2019 3. místo v soutěži Zelená střecha roku.

Letos v květnu oslavila klinika 10 let od otevření - podívejte se, jaké byly začátky onkologie v Plzni nebo jak toto komplexní onkologické centrum funguje.

Budova Onkologické a radioterapeutické kliniky v lochotínském areálu

Odpočinková místnost pro pacienty

Knihovna sousedící s jídelnou

Střecha kliniky nabízí pacientům prostor pro venkovní relaxaci