Pes v roli dětského lékaře

Nejmenší pacienty na Dětské klinice FN Plzeň neuzdravují jen lékaři a sestřičky, ale také noví psí kamarádi. V rámci canisterapie dochází do nemocnice fenka zlatého retrievera Annie s paničkou Mirkou a malamutí fenka Bublina s paničkou Ilonkou. Děti se při každé návštěvě dozví, že canisterapeutický pes je vlastně takový psí doktor, a jak může léčit. Chlupáče se speciálním výcvikem si malí pacienti nejen hladí, ale učí se je i povodit na vodítku, dávají jim úkoly s hledáním pamlsků, trénují různé triky jako poprosit, dát pac nebo se plazit. Často pejsci dětem zlepší náladu nebo rozpovídají nemluvu, kterému se celý den komunikovat nechce. Paničkám i jejich fenkám moc děkujeme za každý dětský úsměv.