Dětská hematoonkologie se rozzářila

V zahradě Dětské kliniky ve FN Plzeň na Lochotíně bylo před několika dny pěkně veselo. Děti z hematoonkologického oddělení si mohly pohladit a učesat koníky, podrbat slepičky a pochovat morčátka, čekala je také soutěžní stanoviště a spoustu dárků a dobrot. Akci připravil se svými přáteli pan Kohut, který kliniku navštěvuje pravidelně už několik let a malým pacientům se vždy snaží udělat radost dárečky nebo jim různorodě zpestřit čas hospitalizace. Do organizace se zapojila také paní Klasnová z Nadačního fondu onkoláčků a zvířátka dovezli dobrovolníci z Ponyterapie.cz. Milým překvapením byl i nečekaný host, herec Ondřej Vetchý. Děkujeme za krásné odpoledne plné dobré nálady a nejen dětského, ale i rodičovského smíchu.

Na lůžkách hematoonkologie jsou ročně se svými rodiči hospitalizovány desítky malých pacientů s maligními krevními chorobami. Oddělení má 12 standardních lůžek a společně s hemato-onkologickou ordinací je součástí centra pro léčbu poruch hemostázy a trombózy.