LETNÍ ROZPTÝLENÍ MALÝCH PACIENTŮ

Prázdniny jsou v plném proudu, ale bohužel ne všechny děti si mohou užívat léto plnými doušky. Ty, které jsou hospitalizované ve FN Plzeň, se snaží během léčby rozptýlit netradiční program. Třeba canisterapeutický pes Bublina, který navštěvuje Dětskou kliniku se svojí majitelkou Ylonkou. Ta si s dětmi povídá o tom, co všechno vlastně takový pejsek umí, jak může pomáhat a třeba i léčit. Pacienti mají pejsky často sami doma, po jejich čtyřnohých kamarádech se jim stýská a tak si jejich návštěvu upřímně užívají. Stejně jako chlapec Markian (na prvním snímku), jehož pejsek musel zůstat na Ukrajině. Hospitalizaci přijíždějí dětem zpestřit také Zdravotní klauni a Loutky v nemocnici (druhý snímek), které naposledy zahrály pohádku z kouzelného kufříku "Malý kouzelník". Malí pacienti si mohli zkusit, jak se s loutkami hraje, zazpívali si, a to i v ukrajinštině, a obdivovali, jak krásně ozdobený může takový obyčejný neobyčejný kufřík být.