Rozsviťme FN Plzeň, rozsviťme Českou republiku

Rozsviťme FN Plzeň, rozsviťme Českou republiku

Slunečnice je symbolem Světového dne roztroušené sklerózy a nositelka slunce i světla. Regionální organizace Roska Plzeň společně s Nadačním fondem Impuls a Neurologickou klinikou FN Plzeň zvou širokou veřejnost na happening pro podporu osvěty vážné nemoci – roztroušené sklerózy. Osvětový projekt nenásilným způsobem – vysazováním slunečnic v mnoha místech České republiky - poukazuje na to, že lidé s roztroušenou sklerózou žijí svůj život s diagnózou nevyléčitelného onemocnění a vyzývá k podpoře takto nemocných, upozorňuje na úskalí této nemoci mladé lidi, kteří se s ní doposud nesetkali a pro něž tato informace může znamenat zásadní rozdíl v kvalitě jejich dalšího života.

Čtvrtek 25.5.2023 od 13:00 hod. - zasaďte s námi slunečnici před vchodem F, FN Plzeň-Lochotín, alej Svobody 80. Podpořte ty, jejichž nezvaným průvodcem života je roztroušená skleróza.

Jadérka slunečnic představují jednotlivé nemocné - každý z nich je jedinečný v boji se zákeřnou nemocí. Okvětní lístky slunečnice potom neziskový sektor, NF IMPULS a jednotlivé pacientské organizace. Stonek představuje zdravou populaci, o níž se potřebují lidé s „ereskou“ opřít. Listy na stoncích znázorňují podané pomocné ruce. Zavřené, sklopené hlavičky nočních slunečnic jsou problémy, které s RS přichází. Každé ráno otáčí slunečnice hlavu za sluncem, jde vstříc nové naději, tak jako lidé s RS doufají v lék, který nemoc vyléčí. RS je nemoc mladých lidí, průměrný věk, kdy je diagnostikována je 29 let (přesně 29,5); ale nevyhýbá se ani dětem do 15 let (v ČR 30 dětí).  A možná to je ten správný začátek, pomoci lidem kolem nás začít o eresce přemýšlet jinak, vidět konkrétní lidi, a odtud je jenom kousek k dalším věcem. Jako je podpora, zastání a pomoc na místech, kde se rozhoduje o budoucnosti.

Rozsviťme ČR propojuje světy a otevírá nové možnosti. Pro všechny. Nejen nemocné a jejich rodiny, ale také pro ostatní, kterým ukazuje, že jsou tu lidé, kteří se nevzdávají. Kteří jsou stateční nemoci navzdory.