Zdravý dětský den se vydařil

Zdravý dětský den se vydařil

Zdravý dětský den, který pořádala Fakultní nemocnice Plzeň ve spolupráci s Krašovská Aktivity centrum Plzeň již podruhé, nabídl široké veřejnosti zažít spoustu sportovních aktivit, doplněných o osvětu v oblasti prevence života s diabetes.

V sobotu 9.září  probíhala ve sportovním areálu Krašovská Aktivity centrum Plzeň akce, do které se zapojila veřejnost z Plzně a okolí. Pro všechny návštěvníky byl připraven bohatý doprovodný program v podobě zdravotního cvičení, jumpingu, kangoo bot či deskových her. Děti si mohly vyzkoušet překážkovou dráhu nebo zaskákat si na parkour hřišti pod profesionálním dohledem. V rámci oddychových aktivit si děti vyráběly vlastní originální placky s tematickými motivy „zdraví“, vyzkoušely „retro“ koutek se speciálními disciplínami a nechybělo ani oblíbené malování na obličej. Každý návštěvník si při degustaci zdravého stravování mohl poslechnout dětské bigbeatové trio „Grácie“. Akci podpořila i Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje. Během odpoledne bylo k prohlédnutí sanitní vozidlo a návštěvníci si mohli vyzkoušet nácvik kardio-pulmonální resuscitace. Dobré počasí akci přálo, což se odrazilo na vysokém počtu návštěvníků. „Jsem potěšen, kolik lidí si našlo cestu na Krašovská Aktivity centrum Plzeň a podpořilo tuto akci s tematickým námětem. Propojení sportu, zdravého životního stylu se vzdělávacími prvky je to, na co naše centrum cílí.“ ředitel OZ Sylván, Pavel Trefanec.

Zdravý dětský den měl podtitul I s cukrovkou se dá žít naplno  a odborníci dětské diabetologie byli k dispozici široké veřejnosti. Návštěvníky osobně pozdravil dlouholetý diabetický pacient FN Plzeň, dnes již dospělý Adam Korecký. Úspěšný mladý  sportovec, který bere diabetes jako součást svého já, vyprávěl účastníkům celý svůj zajímavý životní příběh. Další nevšední aktivitou  bylo nutriční poradenství přímo od  specialistů FN Plzeň, kteří mají na starosti stravování a výživové hodnoty hospitalizovaných pacientů. „Praxe v nemocnici ukazuje, že prevence je potřebná a přináší pacientům jen to dobré. Ať je to v rámci diabetu či jiného závažného onemocnění. Čím dříve diagnostikujeme nemoc, tím dříve můžeme nemocným pomoci a často i zkrátit dobu léčby. FN Plzeň nejen léčí, ale i pomáhá svým poradenstvím a jsem moc rád, že náš Zdravý dětský den naplnil své poslání ,“ dodává ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.