Zdravý dětský den byl plný radosti

V sobotu 25. května se uskutečnil čtvrtý ročník Zdravého dětského dne FN Plzeň. Pro děti byly připraveny tři tratě běžeckého závodu a každý závodník obdržel při registraci odměnu v podobě tašky plné cen od našeho sponzora firmy Lear Corporation. Vítězové běhu získali medaile a hodnotné ceny jako síť na volejbal, tenisová raketa nebo míč od Úřadu městského obvodu Plzeň 1. Bohatá byla i nabídka doprovodného programu firmy Krašovská Aktivity centra Plzeň, kde se akce uskutečnila. Pro návštěvníky byly přichystány ukázky tance, fly jógy, parkour, basketbal a trampolínky. Rodiče si mohli zavzpomínat u retro her a děti měly radost z balónku od firmy BSJ group. Zdravou tvarohovou buchtu, slaný cuketový závin i rady ohledně zdravé výživy rozdávala naše nutriční poradkyně se studentkami Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Plzeň. Aby byla akce ještě zajímavější, studentky Katedry rehabilitačních oborů Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni si připravily pro všechny účastníky zdravou stezku a poradenství v oblasti fyzioterapie včetně vyzkoušení rehabilitačních pomůcek. Po celý den klaunka Pepina svými dovednostmi s tvarováním balonků a různými vtipnými triky bavila malé i velké návštěvníky. Skřítek Zdravínek měl přichystáno plno her, úkolů a omalovánek pro malé i velké návštěvníky. K výborné náladě hráli Zbyněk Janíček a Michal Křížek, kteří svým moderátorským uměním dostávali děti do varu. I když si počasí hrálo s trpělivostí jak organizátorů, tak účastníků, nakonec se umoudřilo a akce se vydařila. Zdravý dětský den navštívilo velké množství návštěvníků a děti se opravdu vyřádily. Jako odměna všem dobrovolníkům, kteří se na dětském dni podíleli, byl rozzářený dětský úsměv a spousta radosti.

 

Čtvrtý dětský den FN Plzeň by se nemohl uskutečnit bez podpory sponzorů a dobrovolníků. Akci podpořily svým časem, prací a nápady generální partner Lear Corporation, Úřad MO Plzeň 1 pod záštitou starostky Ing. Heleny Řežábové, SZŠ a VOŠZ Plzeň, Katedra rehabilitačních oborů FZS ZČU v Plzni, tvůrčí skupina DARDA v čele s Danou Křiváčkovou, klaunka Pepina a BSJ group. Za prostory, pomoc s přípravou dne a za ozvučení děkujeme Krašovská Aktivity centru Plzeň.

Přivítání návštěvníků Zdravého dětského dne ředitelem FN Plzeň Václavem Šimánkem, místostarostkou Ilonou Jehličkovou a starostkou Helenou Řežábovou Úřadu městského obvodu Plzeň 1.

 

Stezka pro zdravou chůzi bosou nohou s rehabilitačními pomůckami.

 

Kamínkový vodní balzám pro unavené nohy.

 

Klaunka Pepina se svou estrádou.

 

Skřítek Zdravínek už z dálky mával na přicházející návštěvníky.

 

Fotbalová školka v sekci retro her.

 

Vyzkoušeli jste Fly jógu?

 

A co trampolínky? Ty jste vyzkoušeli?

Malí závodníci.

 

Malé závodnice.

 

Co by to bylo za běh bez fanoušků.

Krásné zdravé odpoledne.

Parta větších běžců po závodě.

 

Návštěvníci si vyzkoušeli i Parkour.

 

Dobrovolnice.

 

Malí návštěvníci odpočinek nepotřebovali, za to dospělí, ano.

Chvíle napětí z vyhlašování cen vystřídala radost z výhry.

 

Organizátoři a dobrovolníci celé akce.