Děti pomohly Zdravínkovi

Znáte skřítka Zdravínka? Je to hlavní postava knihy Zdravínkovo knížkohraní a  je průvodcem dětí ve Fakultní nemocnici Plzeň už dva roky. Skřítek se narodil 1. června 2017 na Mezinárodní den dětí, 3. června byl pokřtěn na Dětském dni s FN Plzeň a za tu dobu pomohl zpříjemnit a zkrátit čas dětem v ambulancích nebo hospitalizovaným. V říjnu téhož roku proběhlo předání prvních knížek, vystřihovánek, malovánek, stolních her a dalších pracovních listů do rukou vrchních sester všech dětský oddělení FN Plzeň. Od dubna 2018 můžete potkat jeho postavu a jeho kamarády Hajánka a Ospalku ve formě samolepek téměř v každém výtahu, na chodbách a v dětských ambulancích a lůžkových odděleních. V lednu 2019 získal projekt Zdravínek 100 tisíc korun jako část výtěžku sbírky Díky dětem (za rok 2018), kterou pořádá  Nadace 700 let města Plzně.

Z poskytnutých peněz, které vybíraly děti na různých akcích, bylo 60 000 korun použito na interaktivní prvky, ozdobné tabule či hravá zrcadla, které budou zdobit mnoho míst ve FN Plzeň  a zpříjemňovat dětem čekání v nemocnici. Za 40 000 korun bylo vytištěno 4 tisíce knih pro malé pacienty, kteří jsou hospitalizováni na: Dětské klinice, Chirurgické klinice, Klinice infekčních nemocí a cestovní medicíny, Klinice ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí, Neonatologickém oddělení, Neurologické klinice, Neurochirugické klinice, Oční klinice, Oddělení plastické chirurgie, Psychiatrické klinice, Urologické klinice, Stomatologické klinice a Otorhinolaryngologické klinice. 

Zdravínkovo knížkohraní je kniha pro děti od spoluautorek Dany Křiváčkové a Dany Packanové z tvůrčí skupiny Darda. Obsahuje pohádky, hádanky, omalovánky, úkoly, písničku a stolní hru. Více informací: www.skritekzdravinek.cz

Díky dětem Nadace 700 let města Plzně – tato sbírka rozšiřuje možnost pro dárce přispívat celoročně. Pro tyto účely je zřízen transparentní účet 2801316725/2010, dále mohou dárci přispívat formou DMS a na projekt jsou poukazovány také prostředky z řady akcí, jejichž organizátoři se do projektu zapojí. 

 

Více informací o sbírce Díky dětem: www.dikydetem.cz

Slavnostní předání dárků od Zdravínka.

Na fotografii zleva: přednosta Dětské kliniky Josef Sýkora, náměstek pro léčebně preventivní péči Eduard Kasal, herní specialistka Lída Romová, autorka Zdravínka Dana Křiváčková, ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková, asistentka ředitelky Nadace 700 let města Plzně Lenka Bílá a vrchní sestra Dětské kliniky Romana Sedláčková.

 

Skřítek Zdravínek s prvním návštěvníkem.

 

Těžké bylo vybrat si to nejlepší.

 

Přilož své dlaně na srdíčka a něco si přej.

 

Část knížek Zdravínkovo knížkohraní předaná Dětské klinice.