Správná a zdravá chůze na Sportmanii

Už jste byli na Sportmanii Plzeň? FN Plzeň ano a v neděli 16. srpna nabídla speciální vystoupení pracovníků Oddělení léčebné rehabilitace FN Plzeň. Vrchní fyzioterapeutka Bc. Jitka Marxová se svými spolupracovníky na téma Zdravá chůze = zdravé nohy (a možná i krásné) představila divákům rehabilitační cvičení. Účinkující předvedli simulaci chůze naboso na speciálních podložkách, měkkou techniku, posilování svalů, tzv. píďalku, cvičení malá noha, tzv. smetání, cviky na plochonoží, vbočený palec a kladívkové prsty, protahování plosky nohy a achilovky. Tenisák nebo jakýkoli míček je výbornou pomůckou. Hlavně dětem – pro zpestření cvičení – bylo doporučeno uchopení a zvedání předmětů ze země jednou nohou, třeba látkového kapesníku.

Sportmanie je svátkem všech sportovních fanoušků a je především určena rodinám s dětmi. Více informací:  https://sport.plzen.cz/SportmaniePlzen

Na fotografii zleva: fyzioterapeutka Marcela Pauknerová, fyzioterapeut Jaroslav Smrček a vrchní fyzioterapeutka Jitka Marxová z Oddělení léčebné rehabilitace FN Plzeň.

 

Fyzioterapeuti Oddělení léčebné rehabilitace představili divákům rehabilitační cvičení zaměřené na nohy.

 

Pomůcka pro prokrvení a cvičení nohou.

 

Chůze bosou nohou na různých rehabilitačních podložkách.

 

Tenisák nebo jakýkoli míček je výbornou pomůckou.