KNIHY DO NEMOCNIČNÍ KNIHOVNY

Plné osobní auto krásných knih přijelo 23. září společně s Barborou Topinkovou, autorkou projektu „Nakrmte nemocniční knihovničky“. Dětské tituly, beletrie, detektivky a literatura faktu „nakrmily“ i knihovny pro mnohá oddělení či kliniky tak, aby si každá z nich našla svého čtenáře. Myšlenka „Nakrmte nemocniční knihovničky“ vznikla na základě osobní zkušenosti paní Barbory, která si v nemocnici všimla, že knihy v knihovnách chybí nebo nejsou v dobrém stavu. Z tohoto důvodu se rozhodla spojit s Národní Knihovnou v Praze a rozjet program „Nakrmte nemocniční knihovničky“. K tomuto nápadu se přidali různí autoři, kteří darovali svá díla a zároveň lidé, kteří věnovali již přečtené knihy. Paní Barbora Topinková dodává: „Cílem projektu je doplnit svazky ohmataných rodokapsů o knihy, které vyloudí úsměv nebo zasněný výraz na tváři pacientů, kteří prochází nemocniční léčbou.“

Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Ing. Bc. Andrea Mašínová, Ph.D., DBA, LL.M. při předání knih s paní Barborou Topinkovou.