HLAVNÍ SESTRY SE SEŠLY JIŽ PO TŘETÍ

Pod záštitou ředitele FN Plzeň MUDr. Václava Šimánka, Ph.D., a za účasti poslankyně Parlamentu ČR, doc. PaeDr. Ilony Mauritzové, Ph.D., se 24. září 2020 uskutečnilo tradiční setkání Hlavních sester nemocnic Plzeňského kraje. Letošní rok byl již třetím ročníkem. Hlavními tématy byly především probíhající covidová pandemie, spolupráce poskytovatelů zdravotních služeb v Plzeňském kraji, standardizace postupů při ošetřování pacientů ve standardní i intenzivní péči a činnost Odběrových míst. Cílem tohoto setkání byla především intenzivní komunikace mezi poskytovateli zdravotní péče v celém regionu, která je nezbytná pro zajištění kvalitní a bezpečné péče všech pacientů.

Ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. dodává: „Naše sestry jsou nepostradatelnou součástí českých nemocnic, právě na nich závisí kvalita péče o pacienty. Děkuji všem sestrám za jejich nasazení. Velmi si jejich práce vážím, a to nejen v pandemickém období.“

Hlavní sestry spolu s náměstkyní pro ošetřovatelskou péči Ing. Bc. Andreou Mašínovou, Ph.D., DBA, LL.M., ředitelem FN Plzeň MUDr. Václavem Šimánkem, Ph.D. a poslankyní PČR doc. PaeDr. Ilonou Mauritzovou, Ph.D.