VÍTE CO JE ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA?

Regionální pacientská organizace ROSKA ve spolupráci s Centrem pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění FN Plzeň pořádá informační výstavu „O roztroušené skleróze a věcech souvisejících“. Tato akce se uskuteční v prostorách Obchodního centra Globus, zahájena bude 10. října 2020 od 14.00 hodin a potrvá až do 31. října. Součástí tohoto projektu, kterým chce Regionální pacientská organizace ROSKA seznámit širší veřejnost se závažným neurologickým onemocněním a jeho jednotlivými aspekty, bude představení nadačního fondu IMPULS, národního registru ReMuS a neziskových organizací a lázeňských zařízení zaměřujících se na pacienty s roztroušenou sklerózou. Roztroušená skleróza (RS) je zánětlivé autoimunitní onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Jedná se o nevyléčitelné onemocnění, u kterého se dá pouze zpomalit zhoršování příznaků nemoci.

Pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým se organizace ROSKA věnuje již 28 let. Více se o této organizaci dozvíte na: https://www.roska.eu/