Škola v nemocnici

Doba je složitá, počty pacientů se navyšují a nemocnice potřebuje, více než kdy jindy, každého zaměstnance. Zdravotníci jsou také rodiče a aby se mohli věnovat nemocným, musejí zabezpečit své děti. Z tohoto důvodu FN Plzeň otevřela pro první až třetí třídy školní skupiny, ve kterých se děti vzdělávají pod vedením studentů Pedagogické fakulty ZČU a zaměstnanců FN. Školáci mají zajištěný oběd i dostatek tekutin. I když musejí dětičky dodržovat hygienická opatření a mít na pusinkách roušky, jsou ve třídách FN Plzeň spokojené a je o ně postaráno s láskou a snahou zajistit jim plnohodnotné náhradní vyučování.

Díky nápadu paní Ivety Tůmové, uspořádat sbírku magnetek na mapu světa, se mohou školáci radovat ze dvou krásných mapek, které jim učení dělají zábavnější. Tyto mapy byly k prodeji v obchodním centru Kaufland, kde se i získávaly magnetky. Mnoho lidí přispělo zasláním magnetek na tuto sbírku. FN Plzeň všem těmto dobrým lidem ze srdce děkuje.

A zde máme krásnou reakci od zaměstnance/rodiče:

S otevřenou náručí a s láskou čeká ráno u vchodu paní MUDr. Renata Jirková. Umí skvěle pracovat nejen s námi dospělými, ale i s našimi dětmi. První věta po probuzení našeho prvňáčka je „Chci do školy v nemocnici.“ Odpoledne se ve škole loučí se slovy „Zítra přijdu zas“. Děkuji za maximální péči, za ochotu, za snahu pomoci. Za umění pracovat s dětmi děkujeme logopedce Mgr. Barboře Šestákové, dále panu učiteli Václavu Dohnalovi a paní učitelce Kateřině Švejdové. Člověk odchází na pracoviště ve FN Plzeň s takovým klidem a jistotou, že je o jeho dítě dobře postaráno. A můžeme posílat dál tu lásku, dobro a podporu lidem, kteří ji v tento nelehký čas moc potřebují. Nejen my, děkujeme vedení nemocnice za organizace náhradní školy. S velkou vděčností rodiče Natálky.

Předání magnetické mapy světa.

Magnetická mapa světa. Zdroj: https://www.spookies.cz/