VÝSTAVA „DIVNÉ JARO“ OČIMA DĚTÍ

V rámci oslavy 30. výročí vzniku Hnutí Na vlastních nohou Stonožka, byla uspořádána výstava dětských výtvarných prací. Mladí umělci pocházející z tuzemska i ze zahraničí vytvořili neuvěřitelná díla, na která se můžete podívat v Mázhauzu plzeňské radnice, kde bude výstava do 13. listopadu. Poté bude přesunuta do Galerie Paletka v Husově ulici v Plzni. Odtud pak ve spolupráci s Českými centry poputuje do Izraele, kde bude uvedena v Českém domě v Jeruzalémě. V rámci výstavy bude Fakultní nemocnici v Plzni slavnostně předáno rehabilitační lůžko pro dětské pacienty s mozkovou obrnou. Výstava je připravena ve spolupráci s Českými centry a koná se pod záštitou náčelníka armády České republiky, armádního generála Aleše Opaty, Jeho Eminence Dominika kardinála Duky a primátora města Plzně Martina Baxy.

Zakladatelka Hnutí Na vlastních nohou Stonožka Běla Gran Jensen říká: „Hnutí Na vlastních nohou je primárně výchovné hnutí, které učí děti zodpovědnosti za ty méně privilegované v našem světě, za ty, kterým války berou právo na dětství, právo na šťastný a spokojený život. Tento program pomáhá zesílit u dětí vědomí zodpovědnosti, kterou budou od nás přebírat. Moc si vážím toho, že se k nám Česká centra připojila a já je co nejsrdečněji vítám. Pomáhají nám učit děti ‘You can make a difference‘.“

Zdroj: Hnutí na vlastních nohou Stonožka