MOVEMBER I V DOBĚ COVIDOVÉ

MOVEMBER I V DOBĚ COVIDOVÉ

I když je pandemické období a všichni řešíme hlavně koronavirus, neměli bychom zapomínat na to, že tělo potřebuje stále hýčkat a kontrolovat. A jelikož prevence je půl zdraví, již posedmé se FN Plzeň přihlásila do celosvětové charitativní kampaně Movember, ve které si muži nechávají narůst knír na podporu výzkumu a prevence rakoviny prostaty a varlat. Hlavním cílem je rozšířit povědomí o tomto onemocnění a dbát na prevenci. V akci mají své místo i ženy rozšiřující povědomí o mužském zdraví a podporující celé hnutí. 

 

 

Ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. dodává: „Již několik let se FN Plzeň aktivně zapojuje do kampaně Movember. Letos nám kníry schová rouška, ale poselství této akce nezakryje. Vyzývám všechny pány a kluky, pojďte do toho s námi a symbolicky, svým knírem, podpořte výzkum a prevenci nejčastějšího onkologického onemocnění, rakoviny prostaty.“

Chcete se k nám přidat? Posílejte nám svoje fotografie s movembrovským knírem během celého listopadu na mluvci@fnplzen.cz, začátkem prosince zveřejníme tu nejnápaditější…J Děkujeme.