POŠŤÁK TOM PŘIVEZL DĚTEM RADOST

Díky pandemii je letošní rok výjimečný a mnohé akce, které se konají každoročně, letos nemohou být. Ale přes všechny překážky advent zavanul na dětské hematoonkologii. Pošťák Tom a zakladatel Nadačního fondu Dobří lidé Česka Tomáš Bursa v jedné osobě letos již posedmé přivezl posvěcené adventní kalendáře a plzeňské adventní omalovánky splněných přání pro naše malé pacienty s onkologickým onemocněním. Čokoládové kalendáře, které zkracují dětem čekání na Ježíška, v sobě ukrývají QR kód, díky němuž mohou děti zhlédnout dvě pohádky, tlumočené do znakového jazyka. Jako uzdravující světélko naděje jsou do krátké pohádky a omalovánek zakomponované dvě podstatné věty: „Zázraky se dějí pomocí pozitivních myšlenek, ve které věříte. Všechno je možné, pokud to za možné považujete.“  Ke sladkým kalendářům přispěchali i malí andělíčkové a pošťáka Toma doprovodili přímo k našim zdravotníků.

Tomáš Bursa je bývalý onkologický pacient FN Plzeň, který neskonalou a pevnou vůlí dokázal překonat nástrahy, které mu život předkládal.

na fotografii zleva: zástupkyně přednosty Zdeňka Černá, přednosta Dětské kliniky Josef Sýkora, ředitel FN Plzeň Václav Šimánek, Tomáš Bursa alias Pošťák Tom, vrchní sestra Romana Sedláčková, staniční sestra Jana Srbová

andělíčci, kteří přilétli s kalendáři

posvěcené adventní kalendáře

knihy, jejichž autorem je Tomáš Bursa